29 травня
Завантажити ще

Польські перевізники можуть розпочати нові протести на кордоні з Україною

Польські перевізники можуть розпочати нові протести на кордоні з Україною
Фото: facebook.com/serhiy.derkach

У п'ятницю, 1 березня, польські перевізники планують відновити протести в Гребенному, Дорогуську та Корчовому. Не виключено, що протест охоплюватиме й доступ до переправи в Медиці, пише RFM24 з посиланням на джерела. 

Перевізники заявили, що їх нібито витісняють із ринку українці. І вимагають відновити зобов'язання українських перевізників мати дозволи з листопада 2023 року.

Страйки на кордоні з Україною розпочались ще у листопаді 2023 року.  У січні кордон розблокували після підписання угоди між перевізниками та польським урядом.

У лютому відновились протести фермерів. Вони заблокували пункти пропуску, заявивши про "тотальну блокаду".

  • У ніч на 25 лютого у Польщі вже вчетверте висипали зерно, яке перевозили з України. Невідомі зламали 8 вагонів та пошкодили щонайменше 160 тонн зерна. Інцидент стався на залізниці у селі Котомеж Бидгозького повіту Куявсько-Поморського воєводства у Польщі 
  • 24 лютого на польській залізничній станції "Дорогуськ" невідомі пошкодили українські вагони з бобами. Днем раніше, 23 лютого, там же невідомі висипали із трьох зерновозів український ріпак, який переправляли через Польщу до Німеччини.