Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Соціолог Головаха: Ворог Путіна і путінізму – це людина, яку ми маємо підтримувати

Соціолог Головаха: Ворог Путіна і путінізму – це людина, яку ми маємо підтримувати
Фото: УП

Директор Інституту соціології НАН України Євген Головаха вважає, що радикальна позиція стосовно усіх росіян шкодить самим українцям. Саме тому нелогічно радіти смерті російського опозиціонера Олексія Навального. Таку думку Головаха висловив в інтерв'ю Коротко про.

- На жаль, в Україні багато людей, які займають ригористичну (категоричну. - Ред.) позицію. Це принциповість без здорового глузду. Колись Навальний сказав “Крим – не бутерброд”, і через це став нашим ворогом, хоча потім нічого проти України не говорив. Щоправда, уникав цієї теми, але то інша справа. Навальний був не просто ворог Путіна. Він був консолідуючим фактором спротиву путінізму в Росії. А саме цей путінізм призвів до війни. Тому ворог Путіна і путінізму – це людина, яку ми маємо підтримувати. І тим паче не можемо радіти тому, що вона пішла з життя. Ригоризм має сумні наслідки для нас самих, - вважає соціолог. 

Головаха назвав безглуздою і неадекватною позицію “хорошим русским – хорошие гробы, а плохим – плохие гробы”.

- Якщо ми не знайдемо контакт із людьми, які є ворогами Путіна і не підтримують агресію, які вважають, що Росія має бути нормальною демократичною державою, ми приречені на безкінечну війну. Нікуди Росія від нас не відсунеться, ми її не відштовхнемо і не будемо штурмувати Москву. Всьому світові і нам також треба шукати шляхи, щоб цивілізувати Росію, змінити її політичний режим та ідеологію. Танці навколо смерті таких людей, як Навальний, погіршують насамперед наші позиції, - заявив Головаха.