25 травня
Завантажити ще

Супутник ERS-2, який провів у космосі 30 років, впав у Тихий океан

Супутник ERS-2, який провів у космосі 30 років, впав у Тихий океан
Фото: ESA

На Землю впав супутник ERS-2, який був запущений Європейською космічною агенцією ще 30 років тому. Він ERS-2 згорів у атмосфері над північною частиною Тихого океану, за координатами 37°24'00.0"N 151°54'00.0"W, повідомляється в Центрі управління Європейської космічної агенції.

Європейські фахівці ESA до останнього моменту не знали, де саме воно відбудеться. В агенції наголосили, що більша його частина згоріла під час падіння і до води дісталися незначні уламки, які "не є радіоактивними або токсичними".

ERS-2 був першою платформою спостереження Європи. Він був запущений у космос у 1995 році. Він важив більш ніж дві тони та перестав функціонувати ще у 2011 році. З того часу  ERS-2  був неконтрольованим.

  • 1 грудня Південна Корея запустила свій перший військовий супутник-шпигун. Цей крок є відповіддю Сеула на запуск КНДР "супутника-шпигуна" у листопаді 2023 року. 
  • 13 вересня "народний супутник", на який українці зібрали гроші через фонд Сергія Притули, допоміг знищити російські кораблі у Севастополі.
Новини по темі: Космос супутник