18 травня
Завантажити ще

На Землю впаде супутник, який провів у космосі 30 років

На Землю впаде супутник, який провів у космосі 30 років
Фото: bbc.com

Супутник ERS-2, який вийшов з-під контролю після двох десятиліть на орбіті, перебуває на траєкторії, спрямованій до Землі. Європейське космічне агентство (ЄКА) заявляє, що ризики, пов'язані з падінням двотонного супутника, оцінюються як "дуже низькі", але при цьому існує ймовірність того, що його уламки можуть досягти населених пунктів. Про це пише independent.

Мірко Альбані з Департаменту наземного сегмента спостереження Землі в ЄКА вважає, що жоден із елементів, які можуть увійти в атмосферу та досягти поверхні, не є радіоактивним чи токсичним.

Прогнозований час входу супутника ERS-2 в атмосферу Землі визначено на 15:49 за Грінвічем (10:49 за східним стандартним часом) у середу з вікном невизначеності з 14:00 до 17:30.

У 2021 році супутник перестав функціонувати, і його орбіта почала знижуватися. У середу він очікується у щільних шарах атмосфери Землі.

  • 1 грудня Південна Корея запустила свій перший військовий супутник-шпигун у відповідь на дії Північної Кореї. Космічний апарат був виведений ракетою Falcon 9 компанії SpaceX з авіабази "Ванденберг". Це перший із п'яти запланованих Південною Кореєю супутників-шпигунів до 2025 року за контрактом із SpaceX.