18 травня
Завантажити ще

SpaceX успішно запустив перший супутник-шпигун для Південної Кореї

SpaceX успішно запустив перший супутник-шпигун для Південної Кореї
Фото: twitter.com/SpaceX

Південна Корея у п'ятницю, 1 грудня, запустила свій перший військовий супутник -шпигун. Цей крок є відповіддю Сеула на запуск КНДР "супутника-шпигуна" минулого місяця. Про це повідомляє Associated Рress.

Космічний апарат був виведений ракетою Falcon 9 компанії SpaceX, запуск відбувся з каліфорнійської авіабази "Ванденберг". Він став першим із п'яти супутників-шпигунів, які Південна Корея планує відправити до космосу до 2025 року за контрактом зі SpaceX.

Запуск був запланований на початок тижня, але його довелося відкласти через погодні умови. До цього Південна Корея не мала своїх військових супутників у космосі та частково використовувала американські супутники-шпигуни для спостереження за діями Північної Кореї.

За словами представника південнокорейської програми оборонних закупівель, супутник Сеула має телескоп з електрооптичними датчиками. Космічний корабель здатний ідентифікувати об'єкти розміром до 30 сантиметрів з роздільною здатністю приблизно в 100 разів краще, ніж у КНДР. Південна Корея розглядає розгортання своїх розвідувальних супутників як частину тріади безпеки зі США та Японією для завдання превентивних ударів, збивання ракет у польоті та завдання власних ударів, щоб вивести з ладу військові та командні засоби Північної Кореї. За допомогою серії запусків, спрямованих на виведення на орбіту п'яти супутників-розвідників до 2025 року, Сеул також прагне зміцнити здатність самостійно збирати розвідувальні дані, щоб бути більш незалежними від США в цьому питанні.

Новини по темі: супутник Космос