Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У Харкові після удару РФ по нафтобазі забруднено 10 тисяч квадратних метрів землі

У Харкові після удару РФ по нафтобазі забруднено 10 тисяч квадратних метрів землі
Фото: t.me/V_Zelenskiy_official

Після російського удару по нафтобазі у Харкові в ніч на 10 лютого в землю потрапило паливо, через що забруднено понад 10 тисяч квадратних метрів землі. Про це начальник Слідчого управління Нацполіції області Сергій Болвінов розповів в коментарі Ґвара Медіа.  

- Так як була атакована нафтобаза і стався витік палива, було забруднено велику територію. За попередніми даними, більше 10 тисяч квадратних метрів території забруднено через витік палива - і дизель, і бензин. За наявною інформацією, понад 3800 тонн палива зберігалося на цій нафтобазі. Окрім забруднення землі, ці нафтопродукти також потрапили у річку Немишля, - розповів Болвінов.

Він додав, що поліція звернулася до Державної екологічної інспекції в Харківській області, яка відібрала зразки ґрунту та води на місцях забруднення. Наразі проводяться  лабораторні дослідження відібраних проб, за результатами яких «буде вжито відповідних заходів інспекційного реагування». 

У Харківській ОВА завили, що, за попередніми даними, в навколишнє середовище потрапило близько 3000 тонн продуктів.

- Усі профільні служби працюють над ліквідацією наслідків. Фахівці Державної екологічної інспекції у Харківській області в негайному порядку відібрали проби води на 9 об’єктах міста Харкова та області, а саме в річці Уді. Зразки передали для проведення експрес-тестування до Науково-дослідної установи "Український науково-дослідний інститут екологічних проблем" з метою визначення рівня забрудненості та наявності шкідливих речовин, - наголосили в ОВА, дані якої цитує «Думка». 

Наразі фахівці розробили алгоритм дій задля перешкоджання просуванню шкідливих речовин по річці Уді, що впадає в річку Сіверський Донець. Також визначено місце на руслі Уди, де проводитимуться заходи із зупинки пересування нафтопродуктів з застосуванням портових інфраструктурних загороджень та знезараження водних ресурсів за допомогою сорбенту.

- Важливо: за результатами попередніх досліджень, нафтопродукти не потрапили до джерел з питною водою, - підкреслили в ОВА.

Наразі справу про російську атаку кваліфіковано як порушення законів війни, а інформацію про збитки від забруднення землі та води перевіряють під час досудового слідства. Також розглядається питання про реєстрацію провадження за статтею "Екоцид".

  • РФ вдарила по Харкову в ніч на 10 лютого. Внаслідок влучання розлилося палаюче пальне та загорілося 14 приватних житлових будинків. Загинула родина з 5 людей: чоловік з дружиною та троє їхніх маленьких дітей. 
  • Начальник Слідчого управління поліції Харківської області Сергій Болвінов писав, що тіло немовляти перетворилося на попіл.