На Черкащині показали артефакт, якому шість тисяч років
Наталя МАГДИК
5 лютого 20:25
0
У Черкаському фонді державного історико-культурного заповідника "Трипільська культура» показали клаптик тканини, який запекся у глині цьому артефакту шість тисяч років. Про це Суспільному розповів директор музею Владислав Чабанюк.
– Ось на фото цей фрагмент. Ця червона лінія – підлога сантиметра Якщо порахувати скільки на підлогу сантиметрів ниток – їх буде десять. Це дуже тонка робота, – розповів він.
Він зазначив, що це клаптик тканини, який запекся в глині вважають одним з найдавніших у світі.
Фрагмент тканини, мабуть, уцілів завдяки чудовому збігу обставин. Можливо, він випадково потрапив у глину під час ремонтних робіт, а потім був збережений, навіть якщо будинок, де він знаходився, горів.
- 19 січня Міністерство культури та інформаційної політики повідомило, що Естонія поверне Україні 274 археологічні артефакти, вивезені контрабандою з країни.
- 1 листопада у Білій Церкві археологи знайшли золоті прикраси часів Гетьманщини XVII-XVIII століть, що вважається рідкісним відкриттям.
- 9 жовтня у курганах Полтавської області археологи виявили фрагменти кераміки, стрілецькі наконечники та декоративні предмети, пов'язані з епохою скіфів. У результаті розкопок першого кургану, що належить до останньої чверті VI в. е., виявлено уламки миски, черпак і бронзові наконечники стріл. У другому кургані, що належить другій чверті V ст. е., знайдено сагайдачний набір з десятками бронзових наконечників стріл і деталі кінської вуздечки.
Підписуйтесь на нас в соц. мережах