Завантажити ще

В Україні з'явився новий варіант штаму коронавірусу - "Дженні"

В Україні з'явився новий варіант штаму коронавірусу -

У січні в Україні зареєстровано дев'ять випадків нового субваріанта штаму коронавірусу "Омікрон" – JN.1, який називають “Дженні”. Три випадки виявили на Сумщині, по два  - у Волинській та Черкаській областях та по одному в Рівненській та Запорізькій областях. Про це повідомляє Міністерство охорони здоров'я.

- Вірус SARS-CoV-2 постійно мутує та ухиляється від імунної відповіді, тобто швидше вражає ослаблений імунітет, захворіти можуть навіть раніше вакциновані, однак набутий імунітет після вакцинації знижує ризики ускладнень під час хвороби. Тому людям, які не завершили курс вакцинації проти COVID-19, та особам з групи ризику важкого перебігу захворювання необхідно проконсультуватися з сімейним лікарем та зробити щеплення, - зазначає заступник міністра, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Серед тих, хто захворів в Україні, лише одна із дев'яти осіб мала два щеплення проти COVID-19. Медики зафіксували середній або легкий перебіг захворювання, лише одна людина була госпіталізована до лікарні. Вік пацієнтів - 27-73 роки.

Щодо JN.1 у ВООЗ зазначають, що ризик для населення низький, а вакцини, які використовуються у світі проти COVID-19, захищають від нового субваріанта. Медики нагадують, що щеплення безоплатні та доступні у всіх областях. Інформацію про найближчі пункти вакцинації, їхні адреси та графік роботи можна отримати, зателефонувавши до контакт-центру МОЗ за номером 0 800 60 20 19.

  • Станом на 10 січня в Україні рівень захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19 не перевищує епідпоріг у жодному регіоні. Тож рішення про введення маскових режимів наразі не ухвалювали.
  • Нині по території України циркулює понад 13 штамів коронавірусу COVID-19. Всі вони - відхилення штаму "Омікрон". 
Новини по темі: Здоров'я коронавірус COVID-19