Завантажити ще

Українські вчені розробили новий спосіб лікування тяжких інфекцій, які не піддаються антибіотикам

Українські вчені розробили новий спосіб лікування тяжких інфекцій, які не піддаються антибіотикам
Фото: amnu.gov.ua

В Інституті молекулярної біології та генетики НАН України створено протокол лікування для клебсіальних інфекцій, бактерії яких можуть викликати пневмонію, інфекції сечовивідних шляхів та інші захворювання, викликані штамами, стійкими до всіх існуючих в Україні антибіотиків. Про це пише "Вечірній Київ".

- Наш метод лікування дає можливість зберегти здоров'я та навіть врятувати життя пацієнтам із поганим прогнозом. Терапія може бути застосована на будь-якому етапі хвороби, вона не токсична (добре переноситься) і має бактерицидну дію, що означає швидке знищення бактерій-патогенів без тенденції до рецидивів інфекції, - розповіла керівник групи вчених, які працювали над проєктом, кандидат біологічних наук Олена Мошинець.

Команда лікарів почала розробляти протокол лікування починаючи з 2020 року, і цей метод успішно перевірили в українських лікарнях, включаючи військові установи. Він був заснований на комбінації двох широко представлених на вітчизняному ринку класичних антибіотиків.

З моменту початку війни проблема резистентності до антибіотиків викликала занепокоєння не лише серед українських лікарів, але й за межами країни. Тому новий метод лікування дає надію на порятунок та одужання для багатьох пацієнтів.

Так, наприклад, військовий, перебуваючи на стабілізації у лікарні в Дніпрі, заразився множинною полірезистентною інфекцією. Стан його погіршився, розвинулася вентиляційна пневмонія, інфекція рани живота та сепсис, що став критичним. Чоловіка вдалося врятувати завдяки комбінованій терапії.

Новини по темі: Медицина вчені антибиотики