21 листопада
Завантажити ще

Закарпатські лікарі пришили чоловікові руку, яку йому розчавила вантажівка

Закарпатські лікарі пришили чоловікові руку, яку йому розчавила вантажівка
Фото: zokl.itmed.org

Закарпатські медики врятували руку чоловіка, якому її розтрощило автомобілем. Вони провели буквально ювелірну операцію, пришивши кисть. Пацієнт почувається добре і вже потрохи починає рухати пальцями. Про це йдеться на сайті Закарпатської обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака.

Складну травму 37-річний житель Міжгір'я отримав коли змінював пробите колесо на вантажівці. Домкрат, на якому тримався автомобіль, зламався і зірвався на руку. Чоловіка негайно госпіталізували у районну лікарню, а звідти - в обласну.

- Нам зателефонували колеги з Міжгірської лікарні і в режимі відеоконференції показали, як виглядає рука пацієнта після отриманої травми. Вирішили транспортувати його в Закарпатську обласну клінічну лікарню та спробувати зберегти руку. Один з факторів, який посприяв тому, що ми наважилися зробити цю операцію – це молодий вік та стабільний стан хворого, - розповідає завідувач опікового відділення ЗОКЛ ім. А. Новака Андрій Погоріляк.

За словами медика, розчавлення і тракційне пошкодження – це найбільш негативний механізм травми, який міг отримати пацієнт. Під час спроби витягнути руку з-під вантажівки у нього були вирвані сухожилки, нерви та  судини.

Аби не ампутувати кисть, лікарі знайшли більш-менш цілі судини і зшили їх. Також виділили пошкоджені судини, нерви, сухожилки, позшивали все та зробили репозицію кісток. Операція тривала понад чотири години і пройшла успішно.

Лікарі кажуть, що рука у чоловіка залишиться і він зможе нею користуватися. Звісно не в повному обсязі, як до отриманої травми, а десь на 80%. Проте це все одно краще, ніж ампутація.

Тим часом пацієнт готується ще до одного невеликого оперативного втручання, адже зона розчавлення була великою і частина шкіри не прижилася. Наразі каже, що почувається добре і потрохи починає рухати пальцями.

  • У Львові відомий італійський хірург Роберто Брамбілла спільно із ортопедами-травматологами Дитячої лікарні Святого Миколая успішно вживили стовбурові клітини трьом українським дітям із порушеннями рухливості кінцівок. Це одна із провідних світових методик регенеративної медицини. 
  • У Львові лікарі трьох міст виконали рідкісну операцію - ротаційну пластику. Аби зберегти функціональність ноги 18-річній дівчині з онкологією, хірурги видалили середню частину кінцівки, а нижню перевернули на 180 градусів і пришили.