17 травня
Завантажити ще

Між станціями київського метро "Либідська" та "Деміївська" до осені побудують новий тунель

Між станціями київського метро
Фото: facebook.com/shkil.maksim

Між станціями київського метро "Либідська" та "Деміївська" побудують новий тунель на заміну аварійного. Завершити роботи планують восени 2024 року. Про це у своєму фейсбуці повідомив Максим Шкіль, CEO холдингу MS Capital, до якого входить компанія Autostrada, яка проводить роботи.

- Рух потягів на ділянці між цими станціями припинено через підтоплення та виникнення тріщин на блоках оправи тунелю. Порушилася геометрія споруди, з’явився ризик обвалу. Тому після проведення необхідних обстежень та досліджень було вирішено демонтувати аварійну ділянку тунелю (довжина якої складає близько 27 м) та побудувати на цьому місці новий - монолітний, відкритим способом прямокутного перерізу, - написав Шкіль.

Для роботи компанія Autostrada залучила понад 500 фахівців із підземного будівництва. Проєкт відбудови тунелю розробляють три групи проєктувальників. Спеціалісти мають багаторічний досвід у спорудженні метро.

У грудні команда стабілізувала конструкцію тунелю зсередини за допомогою металевих риштувань, які витримують навантаження до 15 т, додав Максим Шкіль. Відновлення перегінного тунелю між станціями “Деміївська” та “Либідська” планують завершити восени 2024 року.