Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

У метро Києва через підтоплення тунелю на пів року зупинили рух потягів між «Деміївською» та «Теремками»

У метро Києва через підтоплення тунелю на пів року зупинили рух потягів між «Деміївською» та «Теремками»
Фото: КМДА

Через підтоплення перегінного тунелю на пів року закрили ділянку між станціями метро синьої гілки «Деміївська» й «Теремки». Це мало статися з 9 грудня, проте станції метро закрили в екстреному режимі вже в обід 8 грудня, на місце аварії приїхав мер Києва Віталій Кличко. Про це повідомили у КМДА.

Потяги «синьої» гілки тепер курсуватимуть між станціями «Героїв Дніпра» та «Либідська». Шість станцій – «Деміївська», «Голосіївська», «Васильківська», «Виставковий центр», «Іподром» і «Теремки» – працюватимуть лише в режимі укриття. 

Як розповів в ефірі телеканалу “Київ” перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, з понеділка відповідні служби моніторять стан тунелю, і сьогодні дослідження показали, що експлуатувати його навіть до кінця дня небезпечно. Він зазначив, що ситуацію спричинило багато сукупних факторів.

Ці перегінні тунелі між станціями споруджувалися у 2008-2010 роках у складних умовах, і не в автоматичному, а в майже ручному режимі. Тоді довелося розрити велику ділянку глибиною 8-10 метрів, яка наразі пропускає воду. Це зона річки Либідь, яка частково йде під поверхнею. Там, на жаль, є глина, що не дає воді спускатись донизу.

Підтоплення тунелю – це складові однієї проблеми. Вода тисне на стінки тунелю, він деформується, тріскається і ще більше руйнується, пропускаючи воду. А коли йде потяг, цей процес ще більше прискорюється. Тому після фахового обстеження вирішили терміново закривати рух.

Півроку не курсуватимуть потяги між станціями «Деміївська» й «Теремки».

Півроку не курсуватимуть потяги між станціями «Деміївська» й «Теремки».

Нові схеми руху наземного транспорту

Оскільки зупинка роботи третини гілки метро для киян - справжній армагедон, у міській адміністрації подбали про наземний транспорт на цьому напрямку.

  • Тимчасовий автобусний маршрут № 2м "Кібернетичний центр – ст. м. "Теремки" – ст. м. "Либідська". На ньому працюватимуть 60 автобусів з інтервалом руху 1 хв.
  • Тимчасовий тролейбусний маршрут № 43к "Кібернетичний центр – ст. м. "Либідська". Працюватимуть 20 тролейбусів з інтервалом у 3 хв.
  • Шлях автобусного маршруту № 38 подовжується до ст. м. "Либідська". Працюватимуть 5 автобусів з інтервалом у 17 хв.
  • Рух тролейбуса № 50 "вул. Милославська – ст. м. "Либідська" тимчасово припиняється.
  • На тролейбусному маршруті № 50к "вул. Милославська – пл. Дарницька" збільшується кількість рухомого складу. Працюватимуть 10 тролейбусів з інтервалом у 9 хв. Посилення роботи цього маршруту дасть змогу частково переорієнтувати пасажиропотік з Оболонсько-Теремківської лінії на Святошинсько-Броварську.

Схеми руху тимчасових маршрутів можна переглянути на kyivcity.gov.ua.

Новини по темі: метро Київ