Завантажити ще

В Україні поки що не впроваджуватимуть масковий режим через COVID-19 - МОЗ

В Україні поки що не впроваджуватимуть масковий режим через COVID-19 - МОЗ

Станом на 10 січня в Україні рівень захворюваності на ГРВІ, грип та COVID-19 не перевищує епідпоріг у жодному регіоні. Тож рішення про введення маскових режимів наразі не ухвалювали, повідомили агентству "Інтерфакс-Україна" у Міністерстві охорони здоров'я.

- У всіх регіонах України зберігається неепідемічний рівень, тобто перевищення епідпорогу щодо грипу та інших ГРВІ, включно з COVID-19, наразі не зареєстровано. Використання масок, згідно з рекомендаціями ВООЗ, передбачають в умовах значного підйому рівня захворюваності, а рішення про використання масок мають ухвалювати обласні комісії ТЕБ та НС за поданням головних державних санітарних лікарів областей. Але на сьогодні, враховуючи те, що зараз ми перебуваємо на неепідемічному рівні, таких рішень, відповідно, на рівні областей ще не було, - сказав заступник міністра, головний санітарний лікар Ігор Кузін.

За словами головного санітарного лікаря, в Україні нині реєструють у середньому 130-150 тис. нових випадків захворювання на грип, ГРВІ та COVID-19. Кількість госпіталізацій становить у середньому 4 тисячі випадків за один тиждень, або 5% від усіх захворілих.

  • Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоровʼя Тедрос Гебреєсус закликав носити захисні маски та дотримуватися соціальної дистанції для уникнення зараження на COVID-19. Останнім часом зросли випадки зараження на коронавірус у світі.