Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
6 травня
Завантажити ще

Україна запускає проєкт "Хочу знайти" для родичів солдатів РФ

Україна запускає проєкт

У середу, 10 січня, в Україні відбувся запуск державного проєкту - Єдиного центру пошуку російських військовослужбовців "Хочу знайти". Створено чат-боти у телеграмі та відповідний сайт, де можна буде дізнатися, чи перебуває конкретний російський військовий у полоні, чи він загинув. Про це розповідає медіацентр "Україна-Укрінформ".

- Росія не надає інформаціі своїм громадянам, що ж з їхніми військовими, які перебувають на території України. До нас на канали проєкту «Хочу жити» щодня звертаються сотні людей, тому було ухвалено рішення запустити проєкт «Хочу знайти» як єдиний центр пошуку російських військовослужбовців, – розповів речник державного проєкту "Хочу жити" Віталій Матвієнко.

Як і у випадку з проєктом "Хочу жити", що був створений для росіян, які бажають добровільно здатися у полон, проєкт "Хочу знайти" працюватиме з громадянами країни-агресора, у першу чергу - з близькими військовослужбовців РФ, які загинули або потрапили у полон в Україні. Звертаючись до проєкту, вони зможуть отримати інформацію, чи конкретний військовий армії РФ в Україні перебуває у статусі військовополоненого, чи він є загиблим, чиї тіло або останки були знайдені та ідентифіковані.

Представник ГУР Андрій Юсов під час презентації проєкту повідомив, що були випадки, коли Україна передавала до РФ тіла солдатів, але їхні родичі жодної інформації так і не отримували. Проєкт покликаний заповнити інформаційний вакуум, що утворився через бездіяльність російської влади, додав він.

Допомагатиме впроваджувати проєкт в Україні громадянка Росії Ірина Криніна, яка нещодавно прибула до України у пошуках свого військовополоненого чоловіка. За її словами, Росія не надає своїм громадянам жодної інформації, а Україна готова зробити це. Вона наголосила, що співробітники проєкту через певні канали комунікації допомагатимуть громадянам РФ, об'єднавшись з ними, тиснути на їхню владу. Це сприятиме поверненню додому з полону в РФ й українців, додала вона.

Проєкт "Хочу знайти" буде працювати у тому числі через чат-бот у Telegram. Окрім бота, росіяни зможуть зайти на сайт проєкту hochunaiti.com за допомогою vpn. З моменту запуску очікується кілька тисяч звернень від росіян.

  • ГУР відкрило гарячу лінію "Хочу жити" у вересні 2022 року. З того часу на гарячу лінію почали масово звертатися охочі здатися у полон солдати РФ.
  • Веб-сайт проєкту вже відвідали понад 48 мільйонів разів, у тому числі 46 мільйонів разів - із території країни-агресора. Сайт був заблокований у РФ за кілька днів після його запуску, але залишається доступним через vpn-сервіси.
  • За даними української розвідки, за час повномасштабного вторгнення Росії до Україн відбулося 49 обмінів військовополоненими. Завдяки їм із російського полону повернулися 2828 українців.