Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

Блогер з Пекіна отримав умовне покарання за зйомки роботи ППО в Одесі

Блогер з Пекіна отримав умовне покарання за зйомки роботи ППО в Одесі
Фото: youtube.com/@hellojixian

Суд в Одесі дав умовне покарання блогеру та програмісту з Китаю Вану Цзисяню за зйомки роботи ППО. Про це повідомив «Судовий репортер» із посиланням на вирок Приморського районного суду міста.

Суд визнав громадянина КНР винним у незаконному поширенні інформації про розташування ЗСУ, засудив до пʼяти  років позбавлення волі, але звільнив від відбуття покарання з іспитовим строком рік. 

Суд врахував, що блогер є особою молодого віку, вперше притягується до кримінальної відповідальності, на законних підставах перебуває в Україні та здійснює підприємницьку діяльність, сплачуючи податки в Україні, одружений.

Цзисянь сказав, що зробив для себе висновки та буде намагатись виконати усе задля перемоги України. Зокрема, він перерахував на потреби ЗСУ 150 тисяч гривень. 

За матеріалами суду, блогер зняв роботу ППО на фотоапарат Canon 4 травня, 23 липня і 14 серпня із вікна своєї квартири. Кадри опублікував на власному YouTube-каналі. Фотоапарат і флешкарту на 8GB у блогера конфіскували у власність держави. 

У березні 2022 року The New York Times написав, що програміст Ван Цзисянь, який переїхав в Одесу до коханої, своїми відео намагається спростувати версію подій в Україні офіційних китайських ЗМІ, які замовчують російські злочини. 

26 листопада в Повітряних силах ЗСУ заявили, що не мають претензій до Reuters та The Sun, які показали роботу ППО у Києві.