У Повітряних сил ЗСУ немає претензій до міжнародних видань Reuters та The Sun, які показали кадри роботи ППО у Києві. Про це речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат сказав в ефірі телемарафону.
- Я бачив відео, там нічого немає такого, що могло б викликати занепокоєння. Робота ППО показується, і командувач Повітряних сил у себе у Telegram-каналі теж інколи дякує нашим захисникам і показує відео. Якщо в цьому відео немає чутливої інформації, тобто звідки вилітають ракети, то нічого страшного тут немає. Чутлива інформація — це коли видно місце пуску зенітної ракети. Противник може це ж саме відео мати з кількох точок, і на перехресті цих точок можна безпомилково визначити, звідки саме здійснювався пуск, — пояснив він.
Агентство Reuters і таблоїд The Sun опублікували кадри збиття дронів-камікадзе Shahed над Києвом у ніч на суботу, 25 листопада. Кадри спричинили критику серед українських користувачів.
Влада і військове керівництво неодноразово закликали людей не знімати роботу ППО. СБУ періодично карає людей за подібні зйомки. Знімати роботу ППО заборонено згідно з ч.2 ст. 114-2 КК України. Санкції цієї статті передбачають ув'язнення строком на вісім років.
У ніч на 25 листопада Росія запустила по Київ рекордну кількість дронів-камікадзе Shahed - 75. Також РФ уперше використала чорні "шахеди". Уламки збитих дронів впали в декількох районах, зокрема в Соломʼянському — на дитячий садок і житловий будинок, у Голосіївському — на чотириповерхівку, а у Дніпровському — на сходову клітку верхнього поверху. Постраждали пʼятеро людей. Також у столиці були пошкоджені електромережі, тому були відключення світла.
10 вересня Reuters теж показало роботу ППО в Києві. Тоді речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат пообіцяв, що робота західних журналістів буде перевірена відповідними службами.
The Sun та Reuters опублікували роботу ППО під час нічного обстрілу у Києві pic.twitter.com/d8XLNyTO5b
— NV (@tweetsNV) November 25, 2023