Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
4 березня
Завантажити ще

Розшукуються помічники Святого Миколая: як подарувати свято постраждалим від війни дітям

Розшукуються помічники Святого Миколая: як подарувати свято постраждалим від війни дітям
Фото: malteser.ua

Зовсім скоро, вранці 6 грудня, малеча шукатиме «миколайчики» під подушкою. Діти з прифронтових територій, сироти, інваліди, ті, які втратили батьків на війні, чекають Святого Миколая з особливим трепетом. Адже мають заповітну мрію – мир в Україні. Та ще декілька невеличких і таких дитячих прохань, про які розповіли у своїх листах до Чудотворця. Стати помічником Святого Миколая у переддень свята може кожен. А KP.UA підкаже, які проєкти допомагають втілити у життя хоча б невеличку частинку дитячих мрій.

«Олені Святого Миколая»

«Мрію, щоб тато повернувся з війни», - пише у листі до Миколая Чудотворця маленька Софійка. «Святий Миколай, відбудуй, будь ласка, мою школу, яку спалили рашисти», - просить 8-річна Люда. Ось вони, заповітні мрії сучасних українських дітей. Але разом з цим малеча є малеча, тож просить і цукерки з ляльками Барбі, і конструктори Лего, і телефони та ноутбуки.

Близько пів тисячі дитячих листів зібрав благодійний проєкт команди волонтерів «Українські рубежі». Вже зовсім скоро «Олені Святого Миколая» поїдуть у довгу та складну дорогу, до дітей з прифронтових територій, аби влаштувати для них свято з подарунками від благодійників. А допомогти малечі може кожен бажаючий: усі листи є в спеціальній електронній базі.

- Ви їх читаєте, обираєте дитину, чиє бажання вам відгукнулося, і натискаєте на кнопку «Стати чарівником», - пояснюють в «Оленях Святого Миколая». - Опісля заповнюєте невеличку форму, і ця дитина закріплюється за вами. Більше ні у кого не буде можливості обрати саме цю дитину. Тому, будь ласка, будьте відповідальні.

Через фільтр можна обрати певну локацію, де зараз знаходиться маленький адресат. Також «олені» приймають і безадресні подарунки, тому що є малеча, яка не вміє писати.

На заклик проєкту про допомогу відгукнулося чимало бажаючих. Більш того, доки ми готували цей матеріал, вільні листи закінчилися. Але в організації заспокоюють: це тимчасово, нова кореспонденція від дітей надходить кожного дня.

Допомогти: «Олені Святого Миколая»

Волонтери уважно читають усі дитячі листи до Святого Миколая. Фото: malteser.ua

Волонтери уважно читають усі дитячі листи до Святого Миколая. Фото: malteser.ua

«Миколай, допомагай»

Донеччина, Луганщина, а також Харківщина. Саме тамтешнім дітям готують подарунки від помічників Святого Миколая волонтери благодійної ініціативи «Миколай, допомагай». У своїх листах малеча мріє про всілякі іграшки, набори для творчості, солодощі, а також про теплий одяг, взуття, інколи й про подушку з ковдрою.

Щоб стати помічником Святого Миколая у цьому проєкті, достатньо зайти на Інстаграм-сторінку волонтерів та заповнити анкету, посилання на яку є в «шапці» профілю. Через деякий час волонтери надішлють відповідь з усією інформацією.

 «Ми виїхали з Луганської області без нічого. Завдяки вам… дитина отримала багато подарунків від гарних людей», - дякує волонтерам користувач Юлія. «Ми з Донецької області. Дякуємо вам, чарівники і чарівниці, за турботу і за те, що не полишаєте нас у скрутний час», - пише Валентина Булкова.

Допомогти: rechi.support 

Лист 4-класниці Вікторії. Фото: ФБ Олені Святого Миколая

Лист 4-класниці Вікторії. Фото: ФБ Олені Святого Миколая

«Я Миколай»

«Найбільше моє бажання – щоб закінчилася війна. Мій тато теж пішов нас захищати, але загинув…» - пише до Святого Миколая 6-річна Аня. Для дітей, батьки яких загинули на війні, проєкт «Я Миколай» шукає чарівників.

Засновниця цієї благодійної ініціативи – журналістка Ірина Коваль. Вже сім років допомагає Чудотворцю творити дива: збирає дитячі листи та шукає меценатів. За цей час вдалося потішити подарунками більше 1500 дітей.

Прохання до Святого Миколая можна прочитати на персональній сторінці проєкту у фейсбуці. Обрали лист? Тоді пишіть у приватні повідомлення до адміністратора, який повідомить всю необхідну інформацію.

Допомогти: "Я Миколай"

Діти чекають на подарунки від Святого Миколая, пишуть йому листи та малюнки. Фото: ФБ Олені Святого Миколая

Діти чекають на подарунки від Святого Миколая, пишуть йому листи та малюнки. Фото: ФБ Олені Святого Миколая

«Святий Миколай – дітям, які терплять нужду»

Вже 27-й рік підряд Мальтійська служба допомоги проводить до дня Святого Миколая благодійну ініціативу для дітей. Впродовж листопада волонтери збирають листи від діток та подарунки від благодійників. І 6 грудня помічники Святого Миколая розвозять сюрпризи дітям.

У службі кажуть, що отримали понад 1000 листів від дітей з інвалідністю та тих, хто постраждав через війну. Зокрема, чимала кількість листів надійшла від малечі, чиї батьки перебувають у лавах ЗСУ, на передовій. Є й такі, у кого рідні зникли безвісти.

- Листів ще є багато, - розказали KP.UA в офісі Мальтійської служби допомоги. – Цього року чимало дітей мріють про мир та перемогу України. Вони просять лише одне - повернення живих і здорових батьків додому. Звісно, діти є діти, і вони хочуть іграшки, смаколики, одяг, самокати, велосипеди. А ще просять допомогти військовим, надати ЗСУ суперсилу, щоб ми чимскоріш перемогли.

Стати помічником Святого Миколая легко. Можна обрати листа у львівському офісі служби. Або ж зателефонувати на номер 067-275-12-02 і попросити у менеджерів відскановану дитячу кореспонденцію, щоб обрати маленького адресата.

Інший варіант: допомогти фінансово Мальтійській службі допомоги, а вже самі волонтери придбають солодощі для дітей, канцтовари, засоби гігієни тощо та передадуть, наприклад, інтернатам.

Допомогти: Мальтійська служба допомоги 

Маленький Сашко вже знає, що таке війні, і усім своїм дитячим серцем мріє про перемогу. Фото: ФБ Олені Святого Миколая

Маленький Сашко вже знає, що таке війні, і усім своїм дитячим серцем мріє про перемогу. Фото: ФБ Олені Святого Миколая

«МиколайКо може здійснити мрію»

Ініціатива львівського благодійного фонду «Здійснити мрію». На сторінці проєкту у фейсбуці волонтери публікують листи від діток-сиріт, інвалідів, а також тих, чиї батьки загинули на війні або перебувають у полоні.

- Шановні благодійники, можете обрати для себе один чи одразу кілька листів діток і допомогти Святому Миколаю здійснити мрію малюків, - кажуть волонтери. - Обравши вподобану вами публікацію із описом про дитину та її побажання до Чудотворця, в коментарі напишіть свою згоду про підтримку такої малечі.

Подарунки можна передати волонтерам, а вони вже передадуть дітям, або ж можна відправити самостійно.

А ще волонтери планують напередодні 6 грудня завітати до діток з кількох сиротинців та інтернатів. І також просять про посильну фінансову або іншу допомогу.

Допомогти: "МиколайКо може здійснити мрію" 

Фото
Фото
28 Листопада 202309:59