Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
13 квiтня
Завантажити ще

На реставрацію покрівлі та оновлення золотих куполів Софії Київської витратять 80 мільйонів гривень

На реставрацію покрівлі та оновлення золотих куполів Софії Київської  витратять 80 мільйонів гривень
Фото: facebook.com/pages/St. Sophia Cathedral Kyiv

Національний заповідник "Софія Київська" планує відновити дах, основну конструкцію та золоті куполи Софійського собору за понад 79 мільйонів гривень. Відповідний тендер був проведений та опублікований на сайті Prozorro.

Згідно з даними на сайті, переможцем тендеру стала компанія "Металева покрівля груп". Гроші на реставрацію виділять із державного фонду та благодійних коштів. Роботи повинні бути завершені до кінця 2028 року.

На реставрацію покрівлі виділять 80 млн.грн. Фото: скріншот з https://prozorro.gov.ua/

На реставрацію покрівлі виділять 80 млн.грн. Фото: скріншот з https://prozorro.gov.ua/

Тендер на своїй сторінці у фейсбуці прокоментував стендап-комік Антон Тимошенко. «Ізраїль: Залізний купол. Україна: Золотий купол», - іронічно написав він. В коментарях до посту частина користувачів висловили своє незадоволення щодо витрат на реставрацію в умовах війни. «Залізний купол души воцерковлених не радують», «Тегніть мене, коли будуть збирати підписи на знесення богомолень». В той же час деякі підтримали реставрацію. «За руками і ходом тендеру дійсно треба слідкувати, звідки сума, хто виконавці і підрядники, але це історична пам'ятка державного значення і найдавніший символ Києва», «Для великої кількості населення гроші для церков має пряме значення нашої перемоги та звичайно молитви за воїнів», - пишуть вони.

15 жовтня Софійський собор був внесений до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Новини по темі: Софія Київська тендер