Завантажити ще

У львівських храмах заборонили знімати кліпи після скандалу довкола Соловій і Жадана

У львівських храмах заборонили знімати кліпи після скандалу довкола Соловій і Жадана
Фото: youtube.com/@ZhadanDogs

У Львові в храмах Української греко-католицької церкви заборонили знімати кліпи без дозволу місцевого керівництва. Рішення прийняли після скандалу довкола кліпу Христини Соловій і Сергія Жадана.

- Надалі, без благословення місцевого ієрарха, не дозволено знімати кліпи у храмах! - йдеться у заяві архиєпископа і митрополита Львівського Ігоря (Возьняка), яка опублікована на сайті Львівської Архиєпархії УГКЦ.

Також в Українській греко-католицькій церкві спростували інформацією про звільнення керівництва церкви Святого Андрія у Львові, де зняли кліп "Серце". Керівник пресслужби Львівської архиєпархії УГКЦ Михайло Квасюк сказав у коментарі ZAXID.NET, що ведеться розслідування. 

Ієромонах УГКЦ, отець Юстин (Юрій) Бойко також заявив у своєму фейсбуці, що журналісти неправильно зрозуміли його слова в ефірі «Говорить великий Львів» про те, що “в церкві Андрія буде зміна та реформа».

Кліп на пісню “Серце” гурту “Жадан і Собаки” та співачки Христини Соловій вийшов 20 жовтня. Відео зняли в церкві святого Андрія у Львові. Представники парафії Святого Андрія отців Василіян УГКЦ закликали музикантів видалити кліп через порушення християнських цінностей та осквернення церкви.

Серед претензій до відео — поцілунок двох дівчин (цю частину кліпу знімали поза храмом), те, що до престолу поверталися спиною, а співачка Христина Соловій була у відвертому одязі. Серед претензій УГКЦ до церкви Святого Андрія — те, що дозволили використати храм для інших цілей, крім молитви і служіння слову божому.