Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
3 березня
Завантажити ще

Клименко заявив, що рівень злочинності в Україні набагато нижче, ніж до повномасштабного вторгнення РФ

Клименко заявив, що рівень злочинності в Україні набагато нижче, ніж до повномасштабного вторгнення РФ
Фото: facebook.com/iklymenko.fb

На сьогодні рівень злочинності в Україні значно нижче, ніж було це до 24 лютого 2022 року. Про це міністр МВС Ігор Клименко розповів в інтерв’ю «Українській правді».

За його словами, рівень злочинності вдалось знизити «за рахунок системних дій, починаючи з першого дня війни». 

-  Організовані злочинні угруповання були розсіяні й частина з них виїхала за кордон. Зараз ми разом з нашими європейськими колегами обмінюємося інформацією щодо їхнього перебування і по їхніх діях.  Ми збільшили кількість патрулів. І хочу сказати, що поліцейські стомлені стояти на вулицях. Якщо поліцейський раніше мав добу відпрацювати і дві доби, як мінімум, відпочивати, сьогодні режим набагато жорсткіший, - зазначив Клименко.

Він додав, що при настанні холодів при можливих перебоях з електроенергією «фактично 100% персоналу» виводиться на вулиці.

- Це стосується і Національної гвардії, і Державної служби з надзвичайних ситуацій, і, звичайно, поліції.  А ніхто не знімає функції по розкриттю злочинів, - додав міністр.

Він згадав часи початку повномасштабної війни, коли в Києві «мало хто залишався, а поліція залишилася практично на 100%».

- І ми столицю, як і всі інші міста, розбили по квадратах. В Києві їх було спочатку 80, потім 100. Ми контролювали повністю ситуацію, в тому числі щоб не допустити мародерства. Ми одразу взяли під охорону і магазини, і аптеки, і почали працювати з керівниками ЖЕКів або ОСББ. Наші оперативні групи знаходилися в підвалах будинків.  Тому по сьогодні нам вдається ситуацію криміногенну утримувати, - наголосив Клименко.

Він додав, що комендантська година залишається в містах заради дисципліни та профілактики злочинності.

- В цей час, наприклад, чотири, п'ять чи шість годин – в кожній області є своя комендантська година – ми чітко знаємо, що якщо якась людина знаходиться на вулиці, у нас є законні підстави її перевірити.  Щоб ви розуміли, в цей час злочинності практично немає, вона мінімізована, - пояснив міністр.

В інтерв’ю він також повідомив, що захисники «Азовсталі» Денис Прокопенко та Богдан Кротевич, які у липні разом з побратимами повернулися з Туреччини, вже знову захищають Україну. На цей раз вони очолюють підрозділ «Азов» у Гвардії наступу.