21 грудня
Завантажити ще

Захисники «Азовсталі» Денис Прокопенко та Богдан Кротевич очолили підрозділ у Гвардії наступу

Захисники «Азовсталі» Денис Прокопенко та Богдан Кротевич очолили підрозділ у Гвардії наступу
Фото: t.me/azov_media

Підрозділ «Азов» у Гвардії наступу очолює один із захисників «Азовсталі» Денис Прокопенко. Інший захисник - Богдан Кротевич - є начальником штабу цього підрозділу.  Він відповідає за підготовку особового складу, розповів міністр МВС України Ігор Клименко в інтерв’ю «Українській правді».

За його словами, під час перебування в Туреччині захисники "Азовсталі" перебували на закритій території, визначеній турецьким урядом.

– Це було щось схоже на спеціальне поселення,- наголосив Клименко, додавши, що «азовці» були під постійним наглядом турецької влади. Для них діяли чіткі обмеження щодо перебування на території. 

Часто бувало таке, що до керівників «Азова» не могли приїхати рідні та близькі.

- Були обмеження по користуванню інтернетом, натомість було турецьке телебачення. Тобто умови, які були виставлені турецькою стороною, достатньо жорстко виконувалися, - зазначив міністр.

Він додав, що час від часу до «азовців» приїжджали українські лікарі, які обстежували хлопців. І наголосив на тому, що під час перебування у Туреччині всі хлопці «дуже рвалися на батьківщину, хотіли захищати нашу державу, що мають бути в строю за тих, хто залишився в полоні, і про бажання помсти за загиблих». 

Під час повернення в Україну захисники «Азовсталі» розповідали про свій полон у росіян. 

–  Спершу вони були в одному СІЗО, потім перевели їх в інше СІЗО. Говорили про те, як годували їх, що у них намагалися під час допитів довідатися і так далі.  Потім говорили про Туреччину, для них там також були достатньо важкі місяці, хоч умови були прийнятні для людського проживання, це не СІЗО в Москві.  Їм було важко, бо це молоді 30-річні люди, які звикли діяти, - розказав Клименко.

Він додав, що керівники «Азову» також повідомили, що раніше навчалися заочно у вищих навчальних закладах. І запитували, чи можна їх поновити на заочному навчанні. Наразі вони вже поновилися.

Президент Володимир Зеленський повідомив про повернення захисників "Азовсталі", які мали перебувати в Туреччині до кінця війни за умовами обміну з Росією 21 вересня 2022 року, 8 липня. У той же день командир "Азову" Денис "Редис" Прокопенко заявив про своє бажання повернутися на фронт під час брифінгу у Львові. Речник російського президента Дмитро Пєсков висловив обурення та стверджував, що це порушило домовленості між Україною та Туреччиною.

12 липня президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив, що домовленості про те, що військові командири, які захищали "Азовсталь", мали залишатися в Туреччині, були досягнуті між Україною та Росією. Туреччина надала їм лише притулок. Ердоган пояснив, що він віддав захисників "Азовсталі" за проханням Володимира Зеленського.