Ветеран війни Олександр Міщук, копаючи город тещі у селі Древині Володимирського району (Волинська область), знайшов стародавню глиняну писанку. Чоловік передав знахідку до Волинського краєзнавчого музею. Там, дослідивши експонат, встановили що він датується XI-XII століттями, пише "Суспільне".
- Таких писанок загалом на теренах західної України знайдено десь з десяток. Одну, знаю точно, у 2013 році знайшли біля Хрінницького водосховища, наразі вона зберігається у Рівненському музеї, - розповідає завідувач відділу давньої історії краєзнавчого музею Тарас Верба.
Писанка глиняна, проте зверху ще й покрита поливою, а всередині має калатальце - специфічний камінчик, що видає звуки у порожнині яйця. Зверху яйце розмальоване візерунками рослинного походження
Працівники музею зазначають, що така писанка - це не побутова річ, а швидше сакральна, можливо, використовувалась у ритуальних обрядах, бо полива для того часу - дорога річ. Знайдена писанка теж високо цінується серед приватних колекціонерів.
Напередодні Великодня в Ужгороді на площі Петефі була виставка писанок, що вціліли у зруйнованому Росією «Добропарку». На показ виставили 21 писанку-мальованку із дендрологічного парку села Мотижин Київської області.