Завантажити ще

МОЗ України закликало пацієнтів не витрачати гроші на ампліпульстерапію

МОЗ України закликало пацієнтів не витрачати гроші на ампліпульстерапію
Фото: biotek.ua

Міністерство охорони здоров’я України закликало відмовитися ще від ще однієї популярної у радянські часи процедури — ампліпульсу. У МОЗ повідомили, що якісних доказів його дії в міжнародних медичних базах даних немає. 

- Якісних доказів його дії в міжнародних медичних базах даних немає. За виключенням деяких сумнівних публікацій «фахівців» із росії. Але навіть вони не надто певні в ефективності диво-методу, — розповіли в Telegram-каналі міністерства.

Ампліпульс назвали недоказовою реабілітацією, як і більшість методів електротерапії. У МОЗ України повідомили, що цей спосіб лікування та реабілітації набув неабиякої популярності століття тому в Радянському Союзі. 

Ампліпульс застосовується за різних станів, які супроводжуються яскраво вираженим больовим синдромом. Апарат нібито має протизапальну, протинабрякову, судинорозширювальну та розсмоктувальну дії. Вважається, що синусоїдальні модульні струми, згенеровані приладом, впливають на чутливі нервові закінчення. Завдяки цьому мʼязові волокна скорочуються. Як результат – настає розслаблення (або електросон). Саме так буцімто досягається знеболювальна та протизапальна дія ампліпульсу.

- Наголошуємо, реабілітація та лікування, в першу чергу, мають бути ДОКАЗОВИМИ. Методи з недоведеною ефективністю та широким спектром застосування – марна трата часу й інколи – грошей пацієнтів, — заявили в МОЗ. 

У Міністерстві охорони здоров’я України запевнили, що працюють над підвищенням якості реабілітаційної допомоги та над викоріненням методів із недоведеною ефективністю. 

16 серпня Міністерство охорони здоров'я України закликало не використовувати апарат для фізіотерапії "Дарсонваль" для лікування та реабілітації військових та цивільних людей.