Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

МОЗ України закликав не використовувати Дарсонваль для лікування й реабілітації

МОЗ України закликав не використовувати Дарсонваль для лікування й реабілітації
Фото: t.me/mozofficial

Міністерство охорони здоров’я України закликало не використовувати апарат для фізіотерапії Дарсонваль для лікування й реабілітації військових і цивільних. Про це 16 серпня йдеться у заяві МОЗ України, яка опублікована у соціальних мережах міністерства.

- Як тільки не застосовують «його величність» Дарсонваль: для реабілітації пацієнтів, для лікування болю в м’язах та спині, невралгій та невриту, грижі, варикозу, разі розладів сну тощо. Втім, вимушені вас розчарувати – з доказовою та традиційною медициною цей прилад не має нічого спільного, — сказано в Telegram-каналі Міністерства охорони здоров’я України.

У МОЗ України зазначили, що попри це дехто й досі продовжує використовувати Дарсонваль для лікування й реабілітації військових і цивільних.

- Науковий бік згаданого нами апарата шкутильгає на обидві ноги. Ні Pubmed, ні Cochrane, ні FDA, ні JAMA – нічого не знають про Дарсонваль. Є лише невеличка стаття від голландського Міністерства охорони здоровʼя, де вони НЕ рекомендують використання цього приладу в медицині. Причина заборони – дослідження, які доводять його неефективність, — розповіли в відомстві.

У Міністерства охорони здоров’я України додали, що під час повномасштабної війни ми не маємо права витрачати дорогоцінний час пацієнтів на неефективні, недоказові методи лікування та реабілітації. У МОЗ нагадали, всі послуги з доказової реабілітації – безоплатні та повністю покриваються Національною службою здоров'я України в рамках Програми медичних гарантій.

Дарсонваль — це метод апаратної фізіотерапії, який за словами деяких експертів має лікувальний ефект, тому що буцімто стимулює біоелектричні та біохімічні процеси в клітинах. В основі його роботи лежить використання високочастотного змінного електричного струму. Автор винаходу – французький фізик J.A. d’Arsonval, який створив апарат у 1891 році.

19 липня в МОЗ повідомили, що в Україні впроваджується нова концепція реабілітації. По всій країні визначені кластерні лікарні, в яких працюватимуть реабілітаційні відділення.