4 сiчня
Завантажити ще

Легендарний дрон Sirko йде, зустрічайте Sirko-2

Легендарний дрон Sirko йде, зустрічайте Sirko-2
Фото: особистий архів Віктора Локоткова

Творці БПЛА Sirko повідомили, що зовсім скоро вийде друга версія їхнього дрона, і вже вдалося налагодити його массове виробництво.

Про те, чим відрізняється друга версія дрона Sirko, KP.UA розповів представник компанії  Skyassist Віктор Локотков.

Дві нові камери і примусове вимкнення GPS

- Ми цю версію зараз тестуємо. Сподіваюсь, закінчимо до 1 вересня, а зараз йдуть передзамовлення.  І, скоріш за все, вже з 1 грудня не можна буде замовляти Sirko-1, - говорить Віктор Локотков.

Основна різниця між першою і другою версією дрона полягає в тому, що у нього з’явився гімбл.

- Гімбл - це можливість повертати камеру у польоті на плюс-мінус 40 градусів, а також є стабілізація відео. Це дуже  важливо для аероозвідки. Що це дає? Можливість робити зависання над об’єктом - те, за що військові так люблять "Мавіки". Тобто можна зависнути над об’єктом і дивитись, як працює наша артилерія по цілі та її коригувати. Корегування відбувається завдяки тому, що літачок йде в крен - починає кружляти на одному місці, а камера повертається на 40 градусів, тож військові можуть чітко бачити, що відбувається, - розповідає Віктор Локотков.

Гімбл є основною камерою і знімає в якості 2,5К з 60 FPS (кількість кадрів в секунду. - Ред.). Якість 2,5К основної камери дозволяє розгледіти деталі об'єкта. Наприклад, можна зрозуміти, муляж внизу чи реальна техніка тощо.

Також у цій версії з’явилась ще одна камера – курсова, що дає картинку в HD-якості з оптикою 2,1 мм (FOV 155 градусів).

- У першій версії дрона  камера була спрямована тільки вниз, і коли глушили GPS – літачок нічого «не бачив». А курсова камера має «риб’яче око» - тобто дуже широкий кут огляду, а значить, оператор  без GPS бачить дуже добре, де знаходиться літачок. Курсова камера допомагає зорієнтуватись по рельєфу та горизонту, де знаходиться БПЛА, бо під час жорсткого РЕБ може бути так, що борт сильно зносить в сторону, і важливо не загубити орієнтир, - пояснює Віктор Локотков.

Також у новій версії БПЛА GPS можна просто вимкнути.

- У цій версії ми додали можливість примусового вимкнення  GPS. Він просто вимикається, і все прекрасно працює. Також з’явились два режими управління польотом - FBWB та  FBWA, які дозволяють керування літачком у ручному режимі. Без втрати висоти оператор може повертати літачок праворуч і ліворуч або, наприклад, направити його на політ додому по телеметрії, - пояснює Віктор Локотков.

Новий Sirko буде трошки дорожчий за попередню версію, приблизно на вісімсот доларів  у залежності від комплектації (через ціну гімбла).

Основні бойові задачі Sirko-2 – аеророзвідка та дорозвідка оперативно-тактичного рівня з радіусом 25 км на загальну довжину маршруту до 140 км і дистанційне коригування вогню.

Основні ТТХ:

  • тривалість польоту – 120+ хвил.,
  • робоча висота - 200-800 м,
  • розмах крила – 0,9 м,
  • злітна вага – 1,4 кг,
  • крейсерська швидкість – 21 м/с,
  • довжина маршруту – до 140 км.

Також однією з переваг Sirko-2 є його швидке розгортання. У дрона є два варіанти зв’язку з оператором  - безпровідний (до 100 метрів) і провідний (25 м). Запуск дрона здійснюється за допомогою гумової катапульти. Окрім того, його не чути і не видно на робочих висотах.

Новини по темі: БПЛА дрон