23 травня
Завантажити ще

Апеляційний суд скасував м’який вирок хлопцям, що зґвалтували 14-річну дівчину на Закарпатті

Апеляційний суд скасував м’який вирок хлопцям, що зґвалтували 14-річну дівчину на Закарпатті
Фото: скріншот відео

Апеляційний розгляд кримінального провадження щодо зґвалтування 14-річної дівчини на Закарпатті завершено. Попередній вирок скасовано, повідомили в Офісі Генерального прокурора.

За даними відомства, апеляційний суд переглянув вирок Воловецького районного суду у кримінальному провадженні щодо трьох неповнолітніх осіб, які зґвалтували  дівчину.  У судовому засіданні прокурори наполягали на скасуванні вироку через мʼякість покарання. Також прокурори вимагали задовольнити цивільний позов про відшкодування потерпілій моральної шкоди, завданої кримінальним правопорушенням. Засідання у справі проходили в закритому режимі.

- Представники потерпілої повністю підтримали позицію прокурорів. Інтереси дівчини в суді захищали одні з найкращих адвокатських обʼєднань, у тому числі адвокати, які спеціалізуються на захисті потерпілих від сексуального насильства, - наголосили в офісі Генпрокурора.

Таким чином, ухвалою Закарпатського апеляційного суду вирок першої інстанції скасовано, а справу направлено на новий судовий розгляд. 

Воловецький районний суд Закарпатської області ухвалив вирок у кримінальному провадженні щодо трьох хлопців 16 березня 2023 року, призначивши їм 5 років позбавлення волі та звільнивши від відбування покарання з іспитовим строком на 2 роки і поклавши певні обовʼязки.

Суд частково задовольнив цивільний позов потерпілої на суму 450 тис. грн і стягнув на її користь 180 тис. грн.  Підлітки зґвалтували 14-річну односельчанку 24 серпня 2021 року, записавши злочин на відео та  оприлюднивши ролик у мережі.

Новини по темі: Суд Згвалтування