2 жовтня
Завантажити ще

Правозахисники збунтувалися через рішення суду на Закарпатті: ґвалтівникам 14-річної дівчини дали умовний термін

Правозахисники збунтувалися через рішення суду на Закарпатті: ґвалтівникам 14-річної дівчини дали умовний термін
Фото: скріншот відео

Воловецький районний суд ухвалив вирок трьом підліткам із села Верхні Ворота Закарпатської області, які 24 серпня 2021 року зґвалтували 14-річну односельчанку, а відео оприлюднили у мережі. Суддя Оксана Софілканич призначила їм 5 років позбавлення волі, але звільнив від виконання покарання з умовним терміном на два роки. Правозахисники закликали суд переглянути рішення. Зокрема, увагу до цього рішення привернула українська телеведуча Маша Єфросиніна, яка опублікувала в Інстаграмі пост із назвою "Скільки коштує ваша совість, пане суддя?".

– Троє неповнолітніх мешканців села Верхні Ворота заманили свою подругу спочатку у двір одного з підлітків, а потім у підвал. Дівчина давно дружила з хлопцями, бо спокійно пішла з друзями. Після чого один із них завдав дівчині удару. І хлопці по черзі зґвалтували її. Усі дії, які вони робили над потерпілою, підлітки знімали на відео з метою шантажу. Пізніше відео знущань було завантажено в інтернет та продемонстровано однокласникам у школі, - заявила Єфросиніна.

За даними слідства, після оприлюднення відео знущань про зґвалтування дівчини дізналася бабуся. Вона одразу звернулася за допомогою до правоохоронців. У ході судового засідання педагоги Верхньоворотської школи імені Софії Малільйо просили не карати строго хлопців, оскільки скарг на їхню поведінку ніколи не надходило. У місцевій Службі у справах дітей також надали хорошу характеристику гвалтівникам, двом із яких на момент скоєння злочину було по 15 і одному 14 років. Внаслідок цього суд засудив їх до 5 років позбавлення волі, але з відстроченням відбування покарання з випробувальним строком на 2 роки.

Пресс-служба суду у відповідь на резонанс довкола цієї справи пояснила, що дії хлопців кваліфіковано не як згвалтування, а за ч.3 ст.153 кримінального кодексу - вчинення будь-яких насильницьких дій сексуального характеру, не пов`язаних із проникненням в тіло іншої особи, без добровільної згоди потерпілої особи (сексуальне насильство), вчинене групою осіб щодо неповнолітньої особи. При цьому першочергово у повідомленні поліції йшлося про те, що кримінальне провадження відкрито саме ч.3 ст.152 - групове зґвалтування.

На даний час вирок Воловецького районного суду не набрав законної сили. У потрепілої є 30 днів на подання апеляції.

Новини по темі: насилие Закарпаття