Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
1 травня
Завантажити ще

До України експортували авокадо, в якому виявили кадмій

До України експортували авокадо, в якому виявили кадмій
Фото: Зображення Evelin Dusza із сайту Pixabay

До України експортували авокадо, в якому виявили кадмій. Про це 8 серпня повідомило Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

Кадмій виявили в авокадо з Перу (виробник Agro San Jacinto S.A.C.), що експортувалось з Польщі (оптовик RK-Impex.PL SP.ZOO, Przemysl) до України (отримувач ТОВ «Вподобайка», м. Одеса).

Про виявлення кадмію 4 серпня повідомила європейська система швидкого оповіщення про харчові продукти і корми RASFF.

- Держпродспоживслужба в Івано-Франківській області попереджає операторів ринку, які здійснюють обіг вищезазначеної продукції, про необхідність вилучити її з обігу… - йдеться на сайті регіонального управління.

Споживачі у разі виявлення цієї продукції мають повідомити Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області за тел.: (0342) 511389, 511392 або звернутися до територіальних управлінь Держпродспоживслужби.

Оператори ринку також мають у строк не більше двох робочих днів письмово інформувати про виявлену невідповідність, що передбачено законом про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів.

Україна використовує систему швидкого оповіщення про харчові продукти і корми (Rapid Alert System for Food and Feed, RASFF) як кандидат на вступ до Євросоюзу. RASFF створена в 1979 році у відповідь на інцидент, пов’язаний з апельсинами.

У разі надходження повідомлення RASFF Держпродспоживслужба негайно інформує територіальні органи Держпродспоживслужби та фіскальну службу. Якщо небезпечні харчові продукти введені в обіг, то імпортер відкликає продукт, повертає їх до країни-експортера або утилізує, про що інформує Держпродспоживслужбу.

6 липня голова комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетьманцев заявив, що до 30% кави в Україні - це контрафакт, виготовлений з мальтодекстрину.

Новини по темі: їжа продукти