Полярники антарктичної станції ім. Академіка Вернадського показали зворушливе відео, як у крижаній воді плавають морські котики. Видно, що тварини більш граційні у воді, аніж на суші. А все через те, що ці тварини мають короткі, але широкі ластоподібні кінцівки. Це допомагає їм вправно маневрувати під час плавання і подорожувати на великі відстані. Про це повідомляє Національний антарктичний науковий центр.
Науковці розповідають, що у пошуках їжі морські котики можуть проплисти не одну сотню кілометрів. Втім таке плавання буде тільки у приповерхневих водах: котики можуть занурюватися на глибину до 100 метрів, але перебуватимуть там не довше кількох хвилин. Цікаво, що тулуб цих тварин густо вкритий шерстю.
- Як істинні котики, хоч і з морською приміткою, вибираючись на сушу, вони можуть залишати на снігу трохи шерсті під час прогулянок, - кажуть полярники.
Впродовж усього ХІХ століття звіробої масово виловлювали субантарктичних морських котиків заради цінних у господарстві шкур. Зараз тварини охороняються міжнародними конвенціями, що дозволяє відновити їхню популяцію.
У Національному антарктичному центрі показали, як стрибають горбаті кити - найбільш стрибучі серед свого підряду вусатих китів. Ці рибини надзвичайно великі, адже мають 15 метрів у довжину, а це приблизно як п'ятиповерховий будинок.