У Національному антарктичному центрі показали, як стрибають горбаті кити - найбільш стрибучі серед свого підряду вусатих китів. Ці рибини надзвичайно великі, адже мають 15 метрів у довжину, а це приблизно як п'ятиповерховий будинок.
- Це унікальне видовище, яке навіть не кожен дослідник може спостерігати за рік в Антарктиді. На відео - горбатий кит. Дорослі представники цього виду сягають 1️5 метрів у довжину – це приблизно, як п'ятиповерховий будинок. Тож уявіть: сидите ви в човнику посеред океану, чекаєте вдалого моменту, щоб сфотографувати візерунок на хвості горбаня для його ідентифікації, а тут перед вами вистрибує "китова п'ятиповерхівка", - йдеться у повідомленні.
Науковці зазначають, що саме горбані вважаються найбільш стрибучими серед свого підряду вусатих китів. А от для чого вони це роблять, є кілька гіпотез.
Можливо, саме так кити намагаються позбутися паразитів, які масово живуть на їхній шкірі, зменшити подразнення від них й "почухатися" об воду. Інший варіант - так кити комунікують між собою. Звук стрибка чутно досить далеко, тож його можуть використовувати як сигнал. У теплих водах, де кити живуть взимку й розмножуються, це також може бути частиною "любовних ігор". Тобто залицяння до самиць або відлякування конкурентів.
- Але це лише гіпотези, тому що ми й досі дуже мало знаємо про цих найбільших тварин планети, майже винищених людиною під час китобійного промислу, - кажуть полярники.
З 2018 року на антарктичній станції "Вернадський" науковцями відділу біології та екології НАНЦ започаткована комплексна програма дослідження китоподібних. Вона, зокрема, включає фотоідентифікацію та відбір зразків шкіри та жиру цих велетнів. А в сезоні 2022-2023 років вчені навіть почали дистанційне вивчення китів за допомогою дронів.