Завантажити ще

Після підриву Каховської ГЕС затопило єдиний в Україні осетровий завод

Після підриву Каховської ГЕС затопило єдиний в Україні осетровий завод
Фото: facebook.com/mapfu2021

Внаслідок знищення Каховської ГЕС затоплено єдиний в Україні державний осетровий завод. Про це повідомило у Facebook Міністерство аграрної політики та продовольства України.

- Це пряма загроза подальшому відтворенню популяцій осетрових видів риб, яка може призвести до зникнення цих реліктових видів у водоймах нашої держави. Щороку завод забезпечував вселення понад 1,5 млн мальків осетрових. Наразі масштаби руйнувань та обсяги збитків встановлюються. Проте, враховуючи особливий охоронний статус осетрових видів риб, руйнація осетрового заводу матиме вкрай негативні наслідки для екологічного стану України та країн Чорноморського басейну, - сказано у повідомленні.

Єдиний в Україні державний осетровий завод імені академіка Артющика розташований у селищі Дніпровське Білозерського району Херсонської області. Він працював з 1984 року і відтворював ті осетрові види риб в Україні, які не могли розмножуватися природно.

Внаслідок знищення Каховської ГЕС збитки для рибної галузі  від загибелі лише дорослих особин можуть сягнути 95 тисяч тонн, або близько 4 млрд грн. Всього, за попередніми розрахунками, збитки від загибелі усіх біоресурсів становитимуть до 10,5 млрд гривень.

Фото
Фото
07 Червня15:58