21 листопада
Завантажити ще

В Держагенстві розвитку туризму розповіли, які унікальні місця затопило через підрив ГЕС

В Держагенстві розвитку туризму розповіли, які унікальні місця затопило через підрив ГЕС
Фото: REUTERS

Через підрив росіянами Каховської ГЕС гине унікальний екосвіт Херсонської області, йдуть під воду музеї, місця археологічних розкопок та об’єкти туристичної інфраструктури. Про наслідки підтоплення регіону розповіли в Державному агентству розвитку туризму.

  • Затоплені Херсонські плавні, що були домом для багатьох видів птахів, які включені до Червоної та Зеленої книги України, а також охороняються на міжнародному рівні.
  • На 80% може бути затоплена територія Національного природного парку «Нижньодніпровський», який був відомим своїми рідкісним заплавними лісами, болотами та піщаним степом. Тут зростали 32 види унікальних рослин, що були включені до Світового Червоного списку МСОП. 
  • Під водою опинився дім-музей Остапа Вишні у селі Кринки Олешківського району та Херсонський художній музей імені Олексія Шовкуненка.
  • Пішло під воду давньоруське місто-порт Олешня, що знаходиться на острові Великий Потьомкін в районі Пудової протоки. 
  • Під загрозою затоплення перебуває Очаківська брама – частина оборонних укріплень Херсону, збудована у 1783 році. Пам'ятка архітектури національного значення.
  • Може бути затоплено комплекс «Зелені хутори Таврії», заснований на місці старовинних хуторів. Тут знаходився автентичний музей українського народного побуту XV–XX століть та солоні рожеві озера.
  • Ймовірно, під водою також опиниться Село Тягинка, де до війни велися археологічні розкопи. Там виявили поселення епохи бронзи і скіфського часу.
  • Частково може бути підтоплена Кінбурнська коса, розташована на території Чорноморського біосферного заповідника, який знаходиться під охороною ЮНЕСКО. Вона є домівкою для більше сотні видів птахів та понад семи сотень рідкісних рослин, частину своєї унікальної флори та фауни Кінбурнська коса може втратити.

Раніше стало відомо, що загинули близько 300 тварин зоопарку "Казкова діброва" у Новій Каховці, врятуватися могли лише птахи.

Російські військові підірвали Каховську ГЕС у ніч на 6 червня, вона не підлягає відновленню. Влада РФ звинувачення заперечує і стверджує, що засувки греблі Каховської ГЕС пошкодили під час "обстрілу ЗСУ", внаслідок чого стався витік води. На відбудову зруйнованої Каховської ГЕС піде мінімум п'ять років і $1 млрд.

Фото: ДАРТ

Фото: ДАРТ