21 листопада
Завантажити ще

ISW: Кремль досі не знає, як реагувати на ситуацію у Бєлгородській області

ISW: Кремль досі не знає, як реагувати на ситуацію у Бєлгородській області
Фото: Governor of Russia's Belgorod Region Vyacheslav Gladkov via Telegram/Handout via REUTERS

Те, як російська влада реагує на операцію Російського добровольчого корпусу (РДК) та легіону "Свобода Росії" (ЛСР) у Бєлгородській області показує, що керівництво РФ ще не вирішило, як реагувати на такі обмежені транскордонні рейди.  Це викликає в російському інформпросторі хаос та критику на адресу Москви. Про це йде мова в свіжому звіті аналітиків Інституту вивчення війни (ISW).

Експерти наголосили, що російська влада «видає» повідомлення, що суперечать одне одному. Те, що відреагувати на РДК та ЛСР -  це «особиста ініціатива» губернатора регіона В'ячеслава Гладкова,  дозволяє припустити, що Міноборони РФ та він не узгоджують свої відповіді на рейди.

- Реакція Росії в основному була зосереджена на інформаційному впливі, і немає жодних ознак того, що російське керівництво встановило ширшу політику запобігання подальшим обмеженим рейдам у прикордонні області Росії, - наголошують експерти.

Аналітики додають, що не ясно, чи буде організована у регіоні евакуація у відповідь на діяльність РДК та ЛСК. Так, напередодні представник РДК заявив, що влада Бєлгородської області не організувала оголошених заходів з евакуації в районі Шебекіно і що російські громадяни в основному втекли за власним бажанням, залишивши чимало населених пунктів у напівзанедбаному стані.

При цьому Гладков стверджував, що у пунктах тимчасового розміщення через евакуацію перебуває 4000 мешканців цього району.

За словами радника міністра внутрішніх справ України Антона Геращенка, дії РДК та ЛСР спонукали керівництво РФ відвернути значні сили для припинення прикордонних вторгнень, хоча аналітики ISW не отримали підтвердження того, що російські сили це зробили.

Аналітики відзначають, що обмежені військові операції та прикордонні обстріли, що мають місце в Бєлгородській області, стають все частіше предметом критики у відношенні російського військового керівництва. Так, засновник приватної військової компанії "Вагнер" Євген Пригожин продовжує використовувати ситуацію в Бєлгородській області для критики Міністерства оборони РФ. Особливо він зауважує відсутність реакції від голови Міноборони Сергія Шойгу, генерал-полковника Олександра Лапіна та начальника Генерального штабу РФ генерала Валерія Герасимова 3 та 4 червня.

Пригожин запропонував укласти угоду про звільнення військовополонених, які утримуються у РДК та ЛСР. Він наголошує, що якщо російська влада не вживе заходів у цьому напрямку, то він продовжуватиме критикувати їх. Відповідаючи на звинувачення у зв'язку зі своєю пропозицією, Пригожин саркастично відзначив, що РФ має проблеми з людьми, у яких є "яйця".

Інші ультранаціоналісти та особи, що видають себе за "воєнкорів", висловили свою реакцію на останній рейд і почали критикувати Гладкова за готовність до проведення переговорів з РДК та ЛСР. Крім того, вони висловили незадоволення щодо російської влади, звинувачуючи її в неспроможності систематично інформувати громадськість про ситуацію в Бєлгородській області.

Один з відомих "воєнкорів" використав рейд у Бєлгородській області для критики Міністерства оборони РФ. Він засуджує їх за відсутність фінансування добровольчих підрозділів Білгородської територіальної оборони і відмову визнавати добровольців як справжніх бійців.