Завантажити ще

ПЦУ буде просити уряд перенести державне свято з 14 на 1 жовтня

ПЦУ буде просити уряд перенести державне свято з 14 на 1 жовтня
Фото: uk.wikipedia.org/Sergeevskyy

Православна церква України проситиме державні органи перенести свято День захисників і захисниць України, яке нині відзначається 14 жовтня, на 1 жовтня. Про це в інтервʼю "Радіо Свобода" сказав митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко).

- Моя була ініціатива звернутися до органів державної влади, у чиїй компетенції це перебуває, про врегулювання цього питання, згідно з церковним календарем за новим стилем, як ми його називаємо, відповідно тих свят, які до нього прив’язані. А це Покрова і День захисників і захисниць України. Фактично це тільки два свята, які ми відзначаємо спільно з державою, які збігаються з церковними святами, державні дати. А Різдво 25 грудня - воно і так уже було оголошене державою вихідним днем, - сказав митрополит Олександр.

Нині держава 14 жовтня відзначає День захисників і захисниць України, це офіційний вихідний. Історично свято повʼязане з церковним днем Покрови Пресвятої Богородиці, який за схваленим ПЦУ новоюліанським календарем припадатиме на 1 жовтня. День української державності - державне свято, але не вихідний день, відзначається щороку 28 липня, в День хрещення Київської Русі-України.

24 травня Архієрейський собор ПЦУ схвалив перехід на новоюліанський календар з 1 вересня цього року. Відтак Різдво відзначатимуть вже 25 грудня, а не 7 січня. Водночас це не стосуватиметься Великодня і деяких інших свят, зокрема Трійці. Раніше Українська греко-католицька церква (УГКЦ) заявила, що переходить на григоріанський календар у святкуванні нерухомих свят з 1 вересня 2023 року.

Новини по темі: релігія Церква календар ПЦУ