Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
17 квiтня
Завантажити ще

УГКЦ оголосила про перехід на новий календар із 1 вересня

УГКЦ оголосила про перехід на новий календар із 1 вересня
Фото: ugcc.ua

Українська греко-католицька церква оголосила про перехід на новий календар із 1 вересня. Таке рішення ухвалив Архієрейський Синод, йдеться на сайті УГКЦ.

- Беручи до уваги численні прохання віруючих та провівши попередні консультації з духовенством і чернецтвом нашої Церкви щодо назрілої необхідності реформи Літургічного календаря УГКЦ в Україні, а також з огляду на пастирські рації: УГКЦ в Україні перейти з 1 вересня за новим стилем 2023 року Божого на новий стиль для нерухомих свят із збереженням чинної Пасхалії, - заявив голова УГКЦ Блаженніший Святослав.

Як зазначено у постанові 93-ї сесії Архієрейського Синоду УГКЦ в Україні, для приходів або одиничних громад, які почуваються ще не готовими до такого кроку, дозволено залишити можливість літургійного життя за юліанським календарем на період до 2025 року.

За словами Блаженнішого Святослава, літургійний календар має два цикли – одні свята відзначаються за сонячним календарем, а інші – за місячним.

– Слід зазначити, що літургійний календар має два цикли. Одні свята відзначаємо за сонячним календарем – це так звані нерухомі свята, які щороку випадають в ту саму календарну дату. Є інша група свят, що відзначаються за місячним календарем. Це так звана Пасхалія. Тобто свята, пов'язані з Великоднем – рухомі свята, – пояснив голова УГКЦ.

Він підкреслив, що УГКЦ переходить на новий стиль лише на нерухомі свята, його називають Григоріанським стилем. Поєднання григоріанського календаря для нерухомих свят та старої Пасхалії фахівці називають Новоюліанським календарем. Оскільки ці терміни є неточними, у церкві вирішили їх не вживати.