Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
18 квiтня
Завантажити ще

На Житомирщині людей налякала рідкісна змія ціною в дві тисячі доларів

На Житомирщині людей налякала рідкісна змія ціною в дві тисячі доларів
Фото: Bernard DUPONT/commons.wikimedia.org

На території Лугинської громади, що знаходиться в Житомирській області, було знайдено тіло величезної змії, яка геть не нагадувала типових плазунів українських полів і лісів. І одразу поповзли жахливі чутки серед місцевих – у лісах з'явилися мутанти!

Фото цієї доволі страхітливої тварини (вже мертвої) було опубліковано у групі громади в Фейсбуці. Ми зв’язались з автором публікації.

- На мою думку, рептилію хтось вивіз, може, набридла чи інші обставини вплинули. Вивезли до рекреаційного пункту «Березовий гай» на автошляху М07 поблизу центра громади, селища Лугини. А там вона своїм ходом рушила у напрямку села Великий Ліс і метрів за 800 від магістралі Київ – Ковель потрапила під колеса «бусика», який віз продукти. Водій сплутав з гіллякою, - каже автор публікації.

Дивно, але об’яви з розшуку екзотичної тварини в соцмережах не було.

 Вражаюче фото з Житомирщини. Фото: facebook.com/groups/ЛУГИНИ + SPORT

Вражаюче фото з Житомирщини. Фото: facebook.com/groups/ЛУГИНИ + SPORT

Потрапляють до нас контрабандою

Після ДТП, змію хтось повісив на гілку і сфотографував. Що з нею зробили далі – невідомо. Але що це за плазун такий? Звідки він міг взятися в Україні?  Відповіді на ці питання нам надали у BION Terrarium Center.

- Швидше за все, це шумлива, або ж шумляча гадюка Африканська. Латинською Bitis arietans. Це доволі отруйний вид. Трапляються повідомлення про летальні випадки після її укусів за відсутності належного лікування - до 15-20% таких випадків. Цей екземпляр – вже майже доросла змія, - каже спеціаліст  BION Terrarium Center Олексій Марущак.

Шумливі гадюки ростуть від 1 до 2 метрів в довжину. Мають дуже товстий тулуб і масивну голову. Їхнім природним місцем проживання є трав’янисті і чагарникові савани, сухі рідколісся, сільськогосподарські землі Африки. Але іноді у пошуках їжі ці тварини можуть заповзати і в селища. Густих лісів і безводних пустель цей вид змій уникає.

Вдень, зазвичай, лежать нерухомо і уникають будь-якої активності. Але з настанням ночі вони починають неквапливо рухатись або ж вичікують жертву у засідці. Її раціон складається з щурів, мишей і інших дрібних гризунів, рідше може вживати у їжу пташок, ящірок і земноводних. Здобич гине за 1-2 хвилини після укусу цієї гадюки.

За характером ці змії дуже флегматичні, вдень її доволі складно спровокувати на укус, бо в денний час вони максимально пасивні. Тому відомо, що в такий час їх навіть без проблем беруть до рук. Однак вночі ця змія атакує без зайвих роздумів. Також вона може бути дуже небезпечною у роздратованому стані, тоді її поведінка стає особливо агресивною. 

На думку спеціаліста, змія могла жити у приватній колекції.

- Зазвичай такі тварини потрапляють до України контрабандним шляхом. Дуже багато контрабанди ще до початку війни йшло до нас з Росії. І випадки появи не притаманних для нашої місцевості герпетофауни геть не поодинокі. В позаминулому році під Шосткою знайшли взагалі кобру. Десь у Києві хтось викинув каймана. Пітони регулярно тікають, полози. Є люди, які захоплюються такими тваринами і тримають їх у приватних колекціях. І буває таке, що тварина втікає – не щільно закрили тераріум чи ще щось, - зазначає експерт з BION Terrarium Center.

Цей вид гадюк дуже отруйний. Фото: Bernard DUPONT/commons.wikimedia.org

Цей вид гадюк дуже отруйний. Фото: Bernard DUPONT/commons.wikimedia.org

Наші зими вони не переживуть

Тримати таку змію – задоволення не з дешевих. Тому власником може бути людина з доволі значними статками.

- Вона дорога. Вартість такої змії може доходити до двох тисяч доларів, а враховуючи, що тварина дуже отруйна, може бути ще більшою. Плюс для такого «гада» непросто створити відповідні умови – потрібен великий тераріум, правильні лампи з правильним ультрафіолетом. Її треба чимось годувати. Все це вимагає певних затрат. І зазвичай одну таку тварину не тримають. У таких людей, скоріш за все, може бути колекція. Тому у людини, від якої вона втекла, таких змій може бути багато, - додає Олексій Марущак.  

Вижити в наших кліматичних умовах такі тварини не зможуть. Тому можна видихнути і не боятись, такі «переселенці» у наших лісах не адаптуються.

- Це малоймовірно. Теоретично вона десь у підвалі має шанс на успішну зимівлю. Але взагалі зиму в нас такі тварини не витримують. Восени чи влітку вони ще можуть впевнено полювати і пересуватись, не попадатись на очі. Але до наших заморозків вони геть не пристосовані, - каже спеціаліст.

Новини по темі: Новини Житомира Змія