Завантажити ще

Автор карти України з гільз: Наше завдання – відкинути ворога не на 100 км, а на сто років

Автор карти України з гільз: Наше завдання – відкинути ворога не на 100 км, а на сто років
Фото: facebook.com/Іван Зобків

Волонтер «Української Добровольчої Армії» з міста Бурштин Іван Зобків допомагає військовим ще з 2014 року. А нещодавно він започаткував проєкт «Загартована війною» - разом із однодумцями тепер виготовляють із ворожих гільз карти України.

Планують потім продати вироби на аукціоні і за виручені гроші  придбати нові дрони для ЗСУ.

Мапи загартовані війною

Іван почав волонтерити ще з часів Революції Гідності.  Адже тоді не було нічого, а потрібно було якось протистояти добре оснащеним бійцям «Беркуту». Потім почалось АТО. А після повномасштабного вторгнення у наших захисників гостро постала потреба в дронах, приладах нічного бачення, автівках, якісних бронежилетах тощо. Збирати на все це дедалі складніше, коштів у людей все менше. Тому волонтери велику надію покладають на свій проєкт.

Іван Зобків допомагає військовим ще з 2014 року. Фото:  facebook.com/Іван Зобківid=100005356534864

Іван Зобків допомагає військовим ще з 2014 року. Фото: facebook.com/Іван Зобківid=100005356534864

- Ми розуміємо ситуацію, яка на фронті, та ту, яка відбувається в державі - економічну, і  що люди стають біднішіми. А обсяг потреб все збільшується, війна продовжується і перейшла в іншу фазу, фазу квадрокоптерів, бо це рятує життя, полегшує ведення будь-яких поставлених завдань. Я розумію, що хлопці просять те, що сьогодні є найбільш потрібним, а це квадрокоптери, прилади нічного бачення, і вони коштують дорого. Важко вже на такі речі збирати.

Іван згадує, що ідея в нього виникла після того, як його друг-офіцер після звільнення Херсона привіз йому дві великі гільзи.

-  Одна з москальского «Гіацинту» (152-мм самохідна гармата), а друга – 155-го калібру. - каже Іван Зобків. - Гільза велика була, мала у висоті 82 сантиметри, а в ширину - 22. І я подумав, що непогано було б щось зробити з цієї гільзи. Але що? Попросив знайомого художника Романа Качковського, який працював з металом, придумати, що з них можна зробити. І він каже: «У мене є ідея, можемо зробити карту України».

Мапа України з ворожих гільз продумана до дрібниць. Знайшлось місце і для символізму. 

- Це не просто мапа України. Це історично-творчий задум. Чому ми зробили на дерев’яній основі? Чому там випалено, чорне й потріскане? Це все, що москаль лишає після себе.  Він не лишає після себе нічого.  Ми залишили на мапі капсулу на східному краю – вона означає напрямок москальского нападу на Україну. Ми маємо Бахмут, ми маємо цілий ряд інших зруйнованих міст. Ворог все змішує з землею, бо він є москаль. І ось таку ідею ми вирішили втілити в життя, - згадує наш співрозмовник. -  Ми зробили першу карту і побачили, що вона гарно вийшла.

Проєкт і мапу назвали «Загартована війною».

- Чому загартована? Бо це сталь, яка привезена з фронту. Ми її розрізали, закували і загартували. Тому вона загартована війною. Але на цьому ми не стали зупинятись, вирішили робити далі, - каже волонтер. 

В рамках проєкту вже зроблено чотири мапи різних діаметрів, ще одна – в процесі.

- Ще на мапі ми позначили шипи, які означають обласні міста, як вони є насправді на карті, - говорить Іван Зобків.  - Це дуже копітка, важка робота. Я навіть називаю це ювелірно-творчою роботою, бо вона займає дуже багато часу. В середньому до двох тижнів.

Так гільза перетворюється на заготовку карти. Фото: особистий архів Івана Зобківа

Так гільза перетворюється на заготовку карти. Фото: особистий архів Івана Зобківа

Одна мапа коштує 1500 доларів

Три мапи вже реалізовано. Одну викупив меценат, побачивши, що хлопці ведуть збір на квадрокоптер.  Ще одну вирішили розіграти.

- Ми зараз проводимо у нас в фейсбуці лотерею, кожен, хто задонатить на армію 500 гривень, отримає одночасно номерок зі своєю цифрою. І ми серед таких людей розіграємо цю мапу, - говорить волонтер.

Детальні умови лотереї за цим посиланням: https://www.facebook.com/nrdya.if/photos/a.370101409849412/2146373075555561/.

Також придбати карту України можна, зв’язавшись з Іваном напряму. 

- Карти за розміром відрізняються. Чим більша гільза, тим більша карта. Найменша має розмір 28 на 50 см. Крім мап, ми робимо дзвоники різних розмірів, є маленькі, є й великі. Вони мають свій  особливий звук. Ми їх називаємо «Дзвін перемоги». Великі дзвоники розходяться добре, ми навіть не встигаємо робити їх, - говорить волонтер.

Вартість однієї мапи – 1500 доларів. Дзвоник великий коштує 4000 гривень, маленький - 1500 гривень.  

Також волонтери продають дзвоники - «Дзвін перемоги». Фото: особистий архів Івана Зобківа

Також волонтери продають дзвоники - «Дзвін перемоги». Фото: особистий архів Івана Зобківа

Своїм проєктом хочемо більше розбудити людей

Квадрокоптери, машини – все це дуже потрібно нашим військовим, адже це, можна сказати, розхідний матеріал, і на фронті може зламатись буквально в один момент. А наше завдання - зберегти життя нашим хлопцям, бо це чийсь батько, чийсь син.

- Ми своїм проєктом хочемо більше розбудити людей, донести до них, що в Україні йде війна. Бо багато хто спить і досі. У кого хтось десь служить – таким людям не треба пояснювати. Але є багато таких, хто не служить і не допомагає. І десь вони далеко від цього, не розуміють наслідки. А москаль не дай боже зайде (віримо, що цього не трапиться), то це буде не Ірпінь і не Буча. Це буде набагато гірше.

Волонтер підкреслює важливість того, щоб війна закінчилась саме перемогою України і руйнацією імперських амбіцій Росії. Інакше ворог, набравшись сил, знову прийде.

- Треба, щоб люди зрозуміли, що війна триває. Гинуть хлопці. Ми маємо так зробити, щоб наші діти вже не воювали. Ми маємо відігнати ворога не на сто кілометрів, а на сто років. Щоб наші діти на 100 років забули про це. Просто заморозити не можна, бо ворог набереться сил і нападе. Ми маємо зруйнувати цю імперію - і або ми переможемо, або ворог. Завелика ціна вже пішла, щоб ми просто так відступили, - заключив волонтер Іван Зобків.  

Новини по темі: Зброя Волонтери