Завантажити ще

У вихідні на Землі очікується сильна геомагнітна буря

У вихідні на Землі очікується сильна геомагнітна буря
Фото: NASA/SDO

Учені з Центру прогнозування космічної погоди, що в США, заявили про те, що космічні апарати NASA та наземні станції стеження зафіксували потужний викид енергії на Сонці пізно ввечері 16 травня. Це був один із найсильніших спалахів, якому привласнили клас М9.6, хоча, можливо, насправді це був сонячний спалах класу Х (найпотужніший). По це пише Space.com.

Цей спалах стався у сонячній плямі, яка була не повністю звернена до Землі, однак наслідки виверження відчувалися. Потік найсильнішого електромагнітного випромінювання досяг нашої планети менш ніж за 10 хвилин. Це призвело до відключення на кілька годин радіозв'язку в деяких регіонах Північної та Південної Америки, а також у Центральній Америці.

Проте через обертання Сонця прихована сонячна пляма скоро з'явиться в полі зору Землі й до вихідних "дивитиметься" прямо на нас. Спочатку викид енергії може досягти Землі вже у суботу, 20 травня, а потім уже в понеділок або у вівторок, тобто 22 чи 23 травня, потоки плазми можуть "врізатися" в Землю, що й спричинить геомагнітну бурю.

Прогнозувати появу сонячних спалахів неймовірно складно, а тому вчені можуть будувати лише припущення про те, коли саме вони з'являться та яку силу матимуть. Але вчені вже попереджали про те, що починається той період, коли Сонце дуже часто вивергатиме потужні потоки енергії та плазми найближчим часом. Це пов'язано зі зростанням активності Сонця, яка досягне свого піку через два роки.

Для людей, які чутливі до погодних змін, магнітні бурі можуть бути дуже виснажливими. Тому рекомендується уникати важких фізичних вправ та тривалого перебування на відкритому повітрі. Щоб зменшити негативний вплив магнітних бур, можна займатися легкою фізкультурою, робити ранкові пробіжки, гуляти на свіжому повітрі та приймати контрастний душ. Проте необхідно погоджувати такі процедури зі своїм лікарем.

Група ризику метеопатів - люди із серцево-судинними захворюваннями, оскільки їхній організм намагається компенсувати зміни атмосферного тиску, але судинна система не завжди встигає з цим впоратися. Також необхідно обережно ставитися до свого здоров'я людям з хронічними захворюваннями легень та з порушеннями опорно-рухового апарату, а також  тим, хто переніс травму голови чи хребта. Люди із захворюваннями нервової та ендокринної систем, літні, вагітні та громадяни з надмірною вагою також можуть почуватися гірше за цих умов.

Новини по темі: Сонце спалах магнітні бурі