Завантажити ще

На Сонці стався спалах, через який можуть виникнути сильні магнітні бурі

На Сонці стався спалах, через який можуть виникнути сильні магнітні бурі
Фото: watchers.news

Помірно сильний сонячний спалах стався 1 травня. Подія почалася о 13:02 і закінчилася о 13:13 UTC.  Його наслідки можуть вплинути на Землю приблизно через 2-3 дні. Про це повідомляє The Watchers.

Спалах тривав близько 11 хвилин. Викиду корональної маси вчені не зареєстрували, проте Земля все одно може опинитися під ударом, тому що в цьому ж районі трохи пізніше стався ще один сонячний спалах.

Центр прогнозування космічної погоди прогнозує 40-відсоткову ймовірність виникнення середніх сонячних спалахів протягом 48 годин, а ймовірність найбільших спалахів оцінюється в 5%. Очікується, що параметри сонячного вітру збільшаться до 3 травня.

Науковці прогнозують, що вже з 1 по 4 травня обурення магнітного поля Землі вплине на наше життя. На самопочуття можуть поскаржитися ті, хто чутливий навіть до найменших коливань магнітосфери. 11 травня розпочнеться сильна магнітна буря, яка триватиме цілий тиждень із невеликим ослабленням 13 травня. Після 17-го числа на нас чекає кілька днів перепочинку, і з 20 по 25 травня Землю накриє магнітна буря середньої інтенсивності. На 28-е число знову обіцяють потужну магнітну бурю, яка відчуватиметься цілий день.

Новини по темі: Сонце спалах магнітні бурі