Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
Завантажити ще

19-річний кримчанин створив платформу з інформацією про померлих родичів

19-річний кримчанин створив платформу з інформацією про померлих родичів
Фото: suspilne.media

Переселенець з Криму Ізреєль Лук’яненко, якому лише 19 років, створив інтернет-платформу пам'яті PastQR. Цей сервіс дозволяє за допомогою QR-коду прочитати інформацію про померлу людину. Платформа призначена для використання як військовими, так і цивільними особами, повідомляє "Суспільне".

За словами Ізреєля, поштовхом для розробки платформи пам’яті стала історія його прабабусі, яка прожила понад 90 років і похована у Житомирі.

- Ця історія досить сумна. Коли я стояв біля могили своєї прабабусі, я задумався, що дуже мало знаю про її життя. Поставив собі запитання, на які не міг дати відповідь, і це надихнуло мене почати шукати способи, які можуть допомогти зберегти історію життя людини, - говорить юнак.

Сервіс працюватиме як соціальна мережа, де про кожного померлого буде створена власна сторінка пам’яті. Він надаватиме можливість завантажувати та редагувати інформацію про покійного. Це все зберігатиметься у центральній базі даних.

- Сервіс може забезпечувати послугу створення, розміщення професійних відео, біографій, написання біографій померлих та інших матеріалів. Ця технологія є прекрасною можливістю для нас, живих, зберігати пам’ять про наших померлих рідних та близьких, - каже Ізреєль Лук’яненко.

Зі слів директора житомирської IT-компанії Андрія Ісаєва, команда якого доопрацювала стартап Ізрєєля, у хлопця був повністю готовий продукт, який можна було використовувати, але він був складний для масштабування.

- Це були окремі сторінки під кожну людину. Ми це привели до вигляду платформи. Коли можна за допомогою особистого кабінету створити сторінку пам’яті, зареєструватися, отримати поштою QR-код. Ми перезапустили проєкт. Це дизайн, брендинг, розробка. А керує цим всім проєктом саме Ізрєєль, - говорить Андрій Ісаєв.

Ізреєль Лук’яненко розповів, що через місяць або півтора вже можна буде створювати сторінки пам’яті. Для військових цей сервіс буде безкоштовним.