Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

Магнітні бурі у травні-2023: «штормити» почне з 1-го числа

Магнітні бурі у травні-2023: «штормити» почне з 1-го числа
Фото: ​pixabay.com​

Переживши квітень, насичений магнітними бурями, і, як наслідок, приліт метеора, українці з побоюванням дивляться на прогнози сонячної активності на травень. Прогнози на останній весняний місяць не настільки гнітючі, як на квітень, але все одно доведеться підготуватися.

Нагадаємо, що магнітна буря - це глобальне явище у верхніх шарах атмосфери Землі, спричинене сильними геомагнітними збуреннями. Магнітні бурі можуть бути спричинені сонячними спалахами, корональними викидами маси, сонячними вітрами та іншими сонячними явищами. Коли відбуваються ці сонячні явища, вони утворюють магнітні бурі, що впливають на магнітне поле Землі.

У травні нам обіцяють три магнітні бурі середньої та сильної потужності та трохи слабких бур, практично непомітних.

З 1 по 4 травня, як повідомляє Центр прогнозування космічної погоди, обурення магнітного поля Землі вплине на наше життя. На самопочуття можуть поскаржитися ті, хто чутливий навіть до найменших коливань магнітосфери.

Вже 11 травня розпочнеться сильна магнітна буря, яка триватиме цілий тиждень із невеликим ослабленням 13 травня. Після 17-го числа на нас чекає кілька днів перепочинку, і з 20 по 25 травня Землю накриє магнітна буря середньої інтенсивності. На 28-е число прогнозісти космічної погоди знову обіцяють потужну магнітну бурю, яка відчуватиметься цілий день.

Забігаючи наперед, зазначимо, що група дослідників Національного управління океанічних та атмосферних досліджень назвала кінець наступного, 2024 року, дуже проблемним у плані сонячних та магнітних бур. Після того як сонячні бурі досягнуть своїх пікових значень, Землю лихоманитиме ще років п'ять.

Звичайно, на кожну людину цей природний катаклізм впливає по-різному: хтось не помічає його наслідків, а хтось лежить пластом, не в змозі встати з ліжка вранці.

Щоб заздалегідь підготуватися до проявів магнітних бур, необхідно збільшити кількість рідини, що споживається, - чистої води або трав'яного чаю, а алкоголь, як і жирну їжу, виключити з раціону. Більше спати і висипатись, уникати стресу, тримати під рукою домашню аптечку на випадок загострення хронічних захворювань – ось нехитрі рецепти, якщо магнітна буря таки дасть про себе знати.

До речі

Рідини варто пити трохи більше, а від жирної та солоної їжі відмовитись

Всім метеозалежним людям у дні магнітних бур рекомендується обмежувати фізичне навантаження, не знаходитися довго під відкритим сонцем. Зменшити вплив магнітних бур допомагають легка фізкультура, легкі ранкові пробіжки, прогулянки на свіжому повітрі та контрастний душ. Звичайно, всі ці процедури необхідно погодити зі своїм лікарем.

У групі ризику метеопатів перебувають і люди із серцево-судинними захворюваннями, організм яких у цей період намагається компенсувати зміни атмосферного тиску, але судинна система за цим компенсуванням не завжди встигає.

Також ґрунтовно поберегти себе мають люди з хронічними хворобами легень та з порушеннями опорно-рухового апарату, а також ті, хто переніс травму голови чи хребта. Відчують себе гірше люди із захворюваннями нервової та ендокринної систем, літні, вагітні та громадяни з надмірною вагою.

Вплив магнітної бурі може виглядати по-різному: наприклад, може з'явитися дратівливість, проблеми зі сном, біль голови, зміни настрою, напади апатії або агресії, біль, печіння та дискомфорт у суглобах, м'язова слабкість, підвищена больова чутливість, загальна слабкість та порушення концентрації уваги, нудота, зниження працездатності.

Крім вищевказаних способів пом'якшення наслідків магнітних бур, лікарі рекомендують робити вологі компреси при головних болях та легкі масажі голови та шиї. Рідини у ці дні треба вживати трохи більше звичайного (наприклад, ввести в меню фіточаї) та скоригувати свій раціон, тимчасово відмовившись від солоного, гострого, копченого та жирного.