24 листопада
Завантажити ще

Військові експерти про нову тактику ворога: Вони постійно «експериментують»

Військові експерти про нову тактику ворога: Вони постійно «експериментують»
Фото: Telegram/Сергій Лисак

Остання ракетна атака на українські міста показала, що росіяни дещо змінили свою тактику. Замість «Шахедів» вони завдали удару по наших містах виключно крилатими ракетами повітряного базування Х-101/Х-555.

Обстріли "свіжими" ракетами

"Близько 02:30 ночі російські окупанти атакували Україну з літаків стратегічної авіації - дев'яти Ту-95 із району Оленегорськ (Мурманська обл.) та двох Ту-160 із району Каспійського моря", - повідомили в українському Генштабі.

Вночі 1 травня українські сили ППО знищили 15 крилатих ракет ворога з 18. Це могло бути завдяки тому, що Україна вже поставила на озброєння два комплекси «Патріот», які дозволяють збивати такі ракети.

Речник Повітряних сил України Юрій Ігнат повідомив, що РФ обстрілює Україну нещодавно виготовленими ракетами.

"Ми знаємо, що трохи залишилося ракет у росіян, хоча вони продовжують їх виробляти. Ті залишки, які були знайдені під час останніх ударів, говорять про те, що свіжі ракети вироблялися і восени, і є зимові варіанти запчастин", - сказав він. І додав, що темпи виробництва ракет у ворога невисокі, "бо це високотехнологічна зброя і швидко вона не робиться". Тому противник відпрацював тією кількістю, «яку йому не шкода було викинути на наші об'єкти».

Чи це означає, що Москва змінила свою тактику у війні з Україною?

Шукають слабкі місця у нашому ППО та обороні

Керівник Об'єднаного координаційного пресцентру Сил оборони та охорони півдня Наталія Гуменюк підтвердила, що окупанти справді змінюють свою тактику, аби обдурити українську систему ППО.

- Тактика росіян щодо обману української ППО полягає у обчисленні логіки спрацьовування протиповітряної оборони та спробі зробити засоби поразки максимально непомітними для ППО. Це багаторазові зміни траєкторії з використанням особливостей ландшафту та висоти пусків. Тобто вони намагаються підлаштуватися під те, щоб наші системи ППО не спромоглися виявити сам факт пуску і наближення ракет, - пояснила вона.

За словами Гуменюк, зменшення кількості "Шахедів", які використовуються росіянами для однієї атаки, та їхні хвилеподібні запуски – це і є підтвердженням зміни їхньої тактики. Таким чином окупанти намагаються розосередити зусилля української системи ППО.

У контактному бою росіяни поступаються нашим солдатам

- Росіяни постійно «експериментують», вони постійно шукають. Вони шукають слабкі та вразливі місця у нашій обороні, щоб максимально ефективно впливати на нас. І від атак дронів вони не відмовились. А на фронті змінюється порядок атак наших позицій. Вони чергують атаки дрібними та великими групами, щоб виснажити наших захисників та виявити їхні слабкі місця, - розповів KP.UA військовий експерт Олег Жданов.

Але на таких напрямках, як Лиман та Куп'янськ, вони намагаються дистанційно атакувати наші позиції за допомогою артилерії. Тому що у контактному бою поступаються нашим солдатам.

Що ж до слів Пригожина, що він зніме частини «Вагнера» з Бахмута, то це лише політична заява. Йому ніхто не дасть цього зробити, бо навіть частинами "Вагнера" в Бахмуті командує не він, а російський Генштаб і його начальник Герасимов. Тож атаки триватимуть, - каже експерт.

Росіяни тепер стріляють навмання

- Тактика змінилася, тепер росіяни відкрито ведуть тотальну війну. Не лише з військовими частинами та цивільною інфраструктурою, а й мирними жителями. Про це свідчить атака на Умань, Дніпро, Павлоград, - вважає військовий експерт Валерій Романенко.

Що стосується ракетних обстрілів, то їхня частота знизилася, тому що окупанти довго накопичували ракети, які вони повільно виробляють. І якщо раніше вони більше орієнтувалися на супутникову інформацію та дані розвідки про українські об'єкти, щоб знати, по чому конкретно стріляти, то тепер стріляють навмання, по всіх і всьому.

Звідси й величезні жертви серед мирного населення. І це подається як успіхи російської армії для внутрішнього вжитку. Що вони мстять за удари по Севастополю та інших їхніх містах, і для них немає різниці між військовими та цивільними.

А з огляду на те, що ракет у противника залишилася невелика кількість, то вони й надалі вибиратимуть якийсь один-два об'єкти і намагатимуться атакувати його. У них мало ракет, – резюмує Валерій Романенко.