26 вересня
Завантажити ще

Львівські медики “пришили” пальці руки хлопцеві, які він втратив після нещасного випадку на роботі

Львівські медики “пришили” пальці руки хлопцеві, які він втратив після нещасного випадку на роботі
Фото: facebook.com/1tmolviv/

У львівській лікарні святого Пантелеймона хірурги провели успішну операцію 21-річному чоловікові, "пришивши" пальці руки. Хоча шанс на те, що рука повноцінно буде функціонувати, був невеликий, лише 40%, адже пальці були відрізані на рівні згину. Про це KP.UA повідомили у Першому медичному об'єднанні Львова.

21-річний Володимир працює вантажником в місті Яворів, що на Львівщині. Якось через травму на роботі він вже втратив безіменний палець. Тоді медики не змогли врятувати фалангу. Цього ж разу повторний інцидент трапився, коли хлопець розвантажував машину з величезними брусами. Колода вагою в 200 кг впала і притиснула йому руку в рукавиці. 

Місцеві медики, коли побачили відсічені вказівний та середній пальці Володимира, одразу ж перенаправили його до Львова. Тут хлопцеві негайно зробили рентген та взялись за реплантацію пальців, яка тривала п'ять годин. 

Лікарі розповідають, що реплантація - це повторне приєднання мікрохірургічним способом відсіченої кінцівки або її частини. Складність проведення такої операції у випадку Володимира в тому, що його пальці були відчленовані на рівні згину. А чим далі фаланга від кисті, тим більше дрібних судин - завтовшки всього з людську волосину - і тим важче її приживити. Це вдається менш ніж у половині подібних випадків. 

Вже минуло три місяці, відколи Володимира прооперували. Приживлені пальці повноцінно функціонують.

- Я дуже задоволений результатом. Вдома виконував реабілітаційні вправи за рекомендацією лікаря і вже відчуваю пальці, - каже чоловік.

Однак попереду у Володимира ще одна операція - з реконструкції сухожиль. Вона потрібна для покращення функцій згинання та розгинання кисті руки. 

До слова, медики зазначають, що при травматичній втраті пальців велике значення має час надання медичної допомоги. Відрізані чи відірвані фаланги необхідно якнайшвидше помістити у холодний контейнер. Але так, щоб не було прямого контакту з льодом. І доставити до лікарні, де виконують реконструктивні втручання,  не менш ніж за 12 годин після ампутації.