Завантажити ще

У Києві медики "пришили" повністю відсічений палець 9-річній дитині

У Києві медики
Фото: facebook.com/ndslohmatdyt

У Києві лікарі "Охматдиту" "пришили" повністю відсічений палець 9-річній дитині, яка постраждала, перебуваючи в окупації. Про це повідомили на сторінці лікарні у Facebook.

Коли сталася трагедія, хлопчик перебував у тоді ще окупованому селі Димер, що на Київщин. Як переповідають медики, дитина підглядала, як батько рубав дрова. Хлопчик вирішив допомогти. І відрубав собі два пальці.

Батько одразу кинувся рятувати сина. Оскільки російські окупанти не пропускали швидкі до загарбаного Димера, чоловік вирішив іти на прорив самотужки. На щастя, йому вдалося вивезти хлопчика з окупації і доставити його до дитячої лікарні.

- В Охматдиті хлопчику провели реплантацію одного пальчика. В іншому був відрізаний занадто маленький сегмент (нігтьова фаланга), де відсутні судини, а отже шансів на приживлення не було, – розповідають лікарі.

Реплантація – це повторне приєднання мікрохірургічним способом повністю відсіченої частини кінцівки. Команда відділення пластично-реконструктивної мікрохірургії налагодила весь процес, щоб допомогти якомога більшій кількості пацієнтів, адже в умовах повномасштабної війни ампутація – поширене явище.

Проведення такої операції вимагає вмінь різних фахівців, адже реплантація проходить у кілька етапів, пояснює завідувач відділення Валерій Бовкун. Спочатку, за його словами, травматологи синтезують кістки, далі працюють судинні хірурги (які часто не працюють з дітьми, бо в Україні немає окремої спеціальності "дитячий судинний хірург") і потім нейрохірурги зшивають нерви й завершують процес знову травматологи, які зашивають сухожилля, мʼязи й саму рану.

Новини по темі: Медицина Діти операція