Завантажити ще

Львівські медики врятували чоловіка із патологією, яка зустрічається лише у 0,1% пацієнтів

Львівські медики врятували чоловіка із патологією, яка зустрічається лише у 0,1% пацієнтів
Фото: facebook.com/1tmolviv/?ref=page_internal

Хірурги із лікарні святого Пантелеймона у Львові успішно прооперували 69-річного чоловіка із рідкісним захварюванням кишківника. Така патологія зустрічається лише у 0,1% пацієнтів, розповідають у Першому медичному об'єднанні Львова.

- Щоб врятувати життя чоловікові, команда судинних хірургів виконала ургентне аорто-верхньомезентеріальне шунтування. Іншими словами, пацієнтові встановили синтетичний протез, що відновив кровотік до кишківника. Втручання було складним та потребувало високої точності хірургічних рухів: делікатно виділити, не пошкодивши судини на оперованій ділянці, та ідеально точно накласти судинні шви, - розповіли медики.

Роман звернувсядо лікарів після того, як протягом місяця відчував біль у животі після прийому їжі і схуд на 20 кг. Лікарі поставили діагноз - атеросклеротична оклюзія стовбура верхньої мезентеріальної артерії кишківника. Вона призвела до повного перекриття головної судини, що забезпечує кровопостачання більшої частини кишківника. Розвивається така патологія зазвичай через атеросклероз судин: відкладання холестеринових бляшок на стінці артерії. 

Стан пацієнта стабілізувався наступного дня після хірургічного втручання. На десятий день чоловіка виписали із лікарні, він вже набрав чотири кілограми ваги.

Львівські хірурги часто дивують своєю майстерністю. Нещодавно у Львові 16-річній дівчинці з Волині, в якої діагностували у лівій півкулі головного мозку пухлину з крововиливом, провели операцію, поки вона була у свідомості.