Завантажити ще

Працівники Музею Корольова: Ми рік не працювали, а зараз відвідувачів стільки, що місця не вистачає

Працівники Музею Корольова: Ми рік не працювали, а зараз відвідувачів стільки, що місця не вистачає
Фото: facebook.com/cosmosmuseum

12 квітня в Україні відмічається День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день польоту людини у космос. У Національному музеї космонавтики ім. Сергія Павловича Корольова цей день має особливе значення.

Є нові експонати з «Мрії»

- Ми працюємо. Сьогодні ми святкуємо - у музеї день відкритих дверей. Безкоштовний вхід. Ми проводили різні заходи. У нас були і губернатор, і голова обласної ради, і начальник відділу культури міськради, - розповіли нам у Національному музеї космонавтики ім. Сергія Павловича Корольова. - Сьогодні було покладання квітів до пам’ятника Сергія Павловича Корольова біля Національного музею космонавтики. А потім у нас була презентація нових експозицій - з‘явились експонати з «Мрії», наше головне оновлення. І по «Бурану».

А ще проводилась виставка-презентація космічних технологій. Там були інтерактивні уроки - життя на орбіті, робота у відкритому космосі. Це було зроблено саме для дітей.

- Відвідувачів було дуже багато, вони і зараз є. Багато дітей. Охочих прийти до музею сьогодні стільки, що ми навіть не встигаємо всіх зустрічати. Багато людей нам телефонувало, хочуть прийти на екскурсію, але ми не можемо, бо людей просто немає де розмістити, площа музею для цього замала. Ми не могли проводити екскурсії, вже і так є повний зал людей, - говорять у Національному музеї космонавтики ім. Сергія Павловича Корольова.

Сподіваються, що цього року вдасться зробити ремонт фасаду

Нових експонатів у музеї цього року не планується. А от про ремонт фасаду мріють і сподіваються.

 - Реставраційні роботи по фасаду музею, сподіваємось, вдасться зробити. У нас є будиночок Корольова, а є музей. То будиночок у нас більш-менш відремонтований. А музей потребує значного ремонту. Цей ремонт планувався до початку війни. Ще перед війною приходили люди, заміряли, скільки чого потрібно, робили розрахунки. І тут війна... Це все призупинилось. Але ми сподіваємось, коли закінчиться війна, нам виділять кошти для оновлення будівлі, - розповіли співробітники музею.

Музей відчинив свої двері для відвідувачів нещодавно. Майже рік він був закритим.

- Ми рік не працювали, відкрились 1 березня. Але працювали дистанційно. Наші співробітники проводили різні заходи для дітей. З моменту відкриття музею відвідувачів у нас дуже багато, особливо вихідними днями. Ми навіть не очікували на таку активність людей, - зазначають у Національному музеї космонавтики ім. Сергія Павловича Корольова.

Скільки зараз коштує квиток?

Ціни в музеї залишились довоєнні - 30 гривень дитячий, 50 гривень коштує дорослий квиток. 1 квиток на два музеї - на будиночок Корольова і сам музей.

Ще доступна послуга екскурсій, причому їх можна замовити не тільки для груп, а й на одну людину. Скористатись послугами екскурсовода можна за 80 гривень дітлахам і за 120 гривень дорослим. А екскурсія англійською мовою обійдеться у 180 гривень.