Завантажити ще

Дочка засновниці загону «Антарєс»: Щойно мама зможе, буде з лікарні допомагати рятувальникам

Дочка засновниці загону «Антарєс»: Щойно мама зможе, буде з лікарні допомагати рятувальникам
Фото: ФБ Павлоградський пошуково - рятувальний кінологічний загін "Антарєс"

26 березня під час пошукової операції на Харківщині з керівницею відомого пошуково-рятувального загону «Антарєс» Ларисою Борисенко і її колегою В’ячеславом Майбородою трапилась біда: під час пошуку тіл полеглих воїнів кінологи натрапили на розтяжку.

Ларису тоді доставили у лікарню в критичному стані, її колега В’ячеслав також отримав дуже серйозні травми. Зараз вже проведені операції, стан обох кінологів стабільний.

«Всім загоном чекаємо на поліпшення стану Лариси Анатоліївни»

Дочка Лариси Марія теж працює із собаками. Фото: facebook.com/mariia.borysenko

Дочка Лариси Марія теж працює із собаками. Фото: facebook.com/mariia.borysenko

KP.UA поспілкувались з донькою керівниці загону «Антарєс» Марією Борисенко.

- Всім загоном чекаємо на поліпшення стану Лариси Анатоліївни, і всі хвилюємося за неї. Лариса Анатоліївна вже притомна, вона дуже переживає за свій загін та за справу свого життя. Поки що в реанімації, потроху починає спілкуватися з близькими, але їй ще дуже складно. Безмежно вдячна всім, хто опинився поруч з нею в такий період, і кожному, хто підтримав. Її ще стабілізують, вже перенесла три операції на ногах. На неї чекає довге лікування та дуже складна реабілітація, - каже Марія Борисенко.

В’ячеслава з лікарні вже виписали, за декілька днів він вирушить до Львова, щоб проходити там лікування і реабілітацію.

Як зараз живе загін «Антарєс» без своєї засновниці і керівниці Лариси Борисенко? Працює в звичайному режимі, продовжує виконувати свої надскладні місії.

- У випадку прильотів будемо виїздити на виклики, як і раніше. На пошуки зниклих людей також. Декілька загонів працюють зараз на сході з пошуку полеглих воїнів, в проєкті «На щиті», - каже Марія Борисенко.

Тепер роботу загону «Антарєс» координують Марія Борисенко і її напарник Олександр Лісніченко.

- Як Лариса Анатоліївна трохи відновиться та набереться сил, то, звісно, вона буде й далі нами командувати у режимі онлайн. Але зараз їй дуже важко щось читати чи розмовляти з кимось, - каже наша співрозмовниця.

Після поранення Лариса Борисенко перенесла кілька операцій. Фото:facebook.com/rsa010963

Після поранення Лариса Борисенко перенесла кілька операцій. Фото:facebook.com/rsa010963

В чому полягає унікальність загону «Антарєс»?

Павлоградський пошуково-рятувальний загін «Антарєс» - єдина кінологічна команда в Україні, яка має в своєму функціоналі не лише пошук зниклих людей, живих людей, що опинились під завалами, а й пошук загиблих.

Пошук тіл – це вкрай складне завдання, і загін «Антарєс» під керівництвом Лариси Борисенко за роки свого існування, а заснований він у 2008 році, підготував 35 собак. Кожна собака, яка працює в цьому загоні, – безцінна, а кожен провідник собаки і помічник – спеціаліст найвищого рівня. Чи вистачає цих 35 собак? І чи можливо налагодити процес їхньої підготовки більш масово?

- Скажемо так: виходячи із ситуації, яка склалася в нашій країні, таких собак не вистачатиме, але, на жаль, далеко не кожен собака зможе виконувати наші завдання, бо це досить складний напрям, тому собаки проходять ретельний відбір, ще поки вони є цуценятами, - пояснює Марія Борисенко.

Загін

Загін "Антарєс" виховує собак, здатних виконати найскладніші завдання. Фото: ФБ Павлоградський пошуково - рятувальний кінологічний загін "Антарєс."

Складне навчання і у провідників собак.

- Ці люди довго навчаються, перш ніж виходити на пошуки. Далеко не кожен може працювати із рештками тіл, - каже наша співрозмовниця. - Ми потребуємо людей, які б також, як і ми, вважали б це сенсом свого життя, але таких одиниці, на жаль. Мало хто впорається, важливо, щоб провідник був з великою базою знань, для того щоб знаходити полеглих. Тому кінологам доводиться брати собі другу-третю собаку, бо легше взяти ще одне цуценя вже підготовленій людині, ніж знайти того, хто міг би повністю взяти на себе тренінг ще однієї собаки.

Щодо собак з-за кордону - так, звісно, є практика залучення підготовлених тварин із інших країн, але є нюанс.

- Адже будуть потрібні люди, які розумітимуть, що саме треба робити з таким собакою. Пес має бути у тренінгу завжди, все своє життя. Тому я не впевнена, що це актуально, - заключила Марія Борисенко.

Шукати тіла загиблих в Україні навчені лише собаки з

Шукати тіла загиблих в Україні навчені лише собаки з "Антарєсу". Фото: ФБ Павлоградський пошуково - рятувальний кінологічний загін "Антарєс."

Важливо

Кінологам загону і їхнім собачкам необхідна підтримка

 - Наші кінологи потребують допомоги в зборі грошей на мікроавтобус та обслуговування наявних авто, бо людей, які готові виїздити, стало більше. Особливо ми відчули потребу у другому мікроавтобусі після того, як єдиний автомобіль загону не витримав навантаження та зламався. В автівці зламався двигун, ходова. По факту, від того «Фольксвагена» залишився тільки кузов і салон. Все інше ремонтувалось та замінювалось через несправність, - каже наша співрозмовниця.

Потрібна допомога і підопічним із загону «Антарєс» - катастрофічно не вистачає бронежилетів для собак, що захищають чотирилапих від осколкових поранень. Вони критично необхідні, бо хвостаті герої йдуть першими, будь то поле битви чи місце прильоту ворожої ракети.

- Бронежилети для собак і попони для охолодження. Це те, що актуально наразі, - зазначає Марія Борисенко.

Кінологам та їх вихованцям доводиться працювати в екстремальних умовах. Фото: ФБ Павлоградський пошуково - рятувальний кінологічний загін

Кінологам та їх вихованцям доводиться працювати в екстремальних умовах. Фото: ФБ Павлоградський пошуково - рятувальний кінологічний загін "Антарєс."

Як допомогти Павлоградському пошуково-рятувальному загону «Антарєс»

Для допомоги на лікування і реабілітацію Лариси Борисенко і В’ячеслава Майбороди:

Банк моно: https://send.monobank.ua/jar/3Fqox4Gd5w

Приват: 5168757403343611 Борисенко М.В.

PayPal: [email protected]

Для бажаючих допомогти волонтерському загону (працюємо на всій території України):

Отримувач: ГО ПАВЛОГРАДСЬКИЙ ПОШУКОВО-РЯТУВАЛЬНИЙ КІНОЛОГІЧНИЙ ЗАГІН «АНТАРЄС»

Код отримувача: 43330552

Рахунок у форматі згідно зі стандартом IBAN: UA333052990000026007050528903

Назва банку: АТ КБ "ПРИВАТБАНК"

Код банку (МФО): 305299

Картка "ПриватБанк" для допомоги: 4731 2191 1879 2278 Борисенко Лариса Анатоліївна (призначення: допомога для загону "Антарєс")

РаyPal: [email protected]