Array ( [0] => 2829 [1] => 2836 [2] => 2850 [3] => 2860 [4] => 2871 [5] => 2883 [6] => 2890 [7] => 2898 [8] => 2921 ) 1
0
24 квiтня
Завантажити ще

У Дніпрі рятують керівника легендарного кінологічного загону "Антарєс"

У Дніпрі рятують керівника легендарного кінологічного загону
Фото: facebook.com/Павлоградський пошуково - рятувальний кінологічний загін "Антарєс."​

26 березня під час пошукової операції на Харківщині керівник відомого на всю країну Павлоградського пошуково-рятувального кінологічного загону «Антарєс» Лариса Борисенко та її колега В'ячеслав Майборода потрапили в халепу. Під час виконання завдання пошуку тіл загиблих бійців кінологи підірвалися на розтяжці.

Кожна хвилина була на рахунку

Подробиць того, що сталося, не так уже й багато. Відомо лише, що це не перше відрядження «Антарєс» у Харківську область. Лариса та В'ячеслав цього дня працювали у парі, як і сотні разів до цього. Як і в Дніпрі, при розборах завалу багатоповерхового будинку після ракетної атаки. Як під час відряджень до Слов'янська, Ізюма, Запоріжжя. До десятків міст Донбасу. Робота різної складності та небезпеки. Вони роблять те, що ніхто інший зробити не може.

- Вони з В'ячеславом підірвалися на вибуховому пристрої під час пошуку загиблих воїнів та їхніх останків. Ларису привезли у критичному стані, зараз її стан покращився. Але поки якісь прогнози давати зарано, – каже депутат Павлоградського міськвиконкому Оксана Старушенко. – В'ячеслава привезли одразу до госпіталю Павлограда, потім перевезли до Дніпра, до клініки Мечнікова, робитимуть операцію, бо знайшли уламок у гомілковій кістці.

- Я був метрів за 50-70 від місця вибуху, сам момент вибуху розтяжки я не бачив. Був за кермом машини, на якій евакуювали Ларису, - каже її колега Петро Зуб. – Після того, як я почув звук вибуху, запитав по рації, чи все нормально. Почувши відповідь - «є поранені», побіг допомагати.

Далі Ларисі надали невідкладну допомогу, завантажили в машину та дуже швидко повезли до шпиталю.

– Кожна хвилина була на рахунку. Десь за 3 кілометри до шпиталю нас зустріла реанімаційна машина. Ми встигли, - каже Петро Зуб. – В'ячеслава евакуював Денис із Сум іншою машиною. Уся команда спрацювала дуже добре. Ніхто не розгубився, всі діяли злагоджено.

За словами Оксани Старушенко, із медикаментів зараз є все необхідне, ведеться робота щодо підключення фондів для забезпечення необхідними препаратами.

- Кожен крок до одужання супроводжуватиметься новими витратами, необхідністю у нових препаратах і, звичайно, грошах, – каже Оксана Старушенко.

Борисенко Лариса та її улюблениця вівчарка Беша. Фото: facebook.com/Павлоградський пошуково-рятувальний кінологічний загін

Борисенко Лариса та її улюблениця вівчарка Беша. Фото: facebook.com/Павлоградський пошуково-рятувальний кінологічний загін

Потрібні кошти і кров

Ларису Борисенко, як і В'ячеслава Майбороду, чекає довгий курс лікування та реабілітації.

- Стан В'ячеслава стабільний: посічені руки, ноги, плече, спина та голова. На нього ще чекає операція. Стан Лариси важкий: велика втрата крові, пробита стегнова артерія, пошкодження головного мозку, сильно посічені ноги, руки, голова та спина, - пише дочка Лариси Борисенко Марія на своїй сторінці у Facebook.

Донька постраждалої керівниці загону «Антарєс» просить допомоги.

- Оплата медикаментів та лікарень – це дуже дорого… А нам боротися дуже довго… Якщо є можливість, будь ласка, допоможіть, – просить дівчина.

Як повідомляє Марія Борисенко, у Лариси стан середньої тяжкості.

А лікарі Дніпропетровської обласної клінічної лікарні ім. І.І. Мечникова, які не вірили, що Ларису вдасться реанімувати, зробили диво.  Над ранок, 28 березня, Ларису відключили від апарата ШВЛ, і вона почала тихенько розмовляти.

В'ячеслав Майборода вже давно працює разом із Ларисою Борисенкою. Фото: facebook.com/Павлоградський пошуково-рятувальний кінологічний загін

В'ячеслав Майборода вже давно працює разом із Ларисою Борисенкою. Фото: facebook.com/Павлоградський пошуково-рятувальний кінологічний загін

На їхньому рахунку десятки рятувальних операцій

У січні в інтерв'ю KP.UA Лариса, зітхаючи, говорила, що їхні підопічні працюють без вихідних від 24 лютого 2022 року. Втомлюються, худнуть, одержують проблеми з психікою, для них не вистачає бронежилетів («броніки» для тварин у нашій країні не шиють, а закордонні – дорога рідкість) та іншої необхідної для роботи форми і обладнання.

Говорила про собак, майже не згадуючи про себе та колег, у яких та ж втома, нервове виснаження з усіма наслідками. Слухаючи Ларису, розумієш – усе її життя у цьому. Вона як «матуся», як ангел-охоронець для вихованців, оберігає і накриває їх турботою. Як може. Ось і цієї фатальної неділі, 26 березня, Лариса і В'ячеслав отримали серйозні поранення, а улюблениця вівчарка Беша, яка працювала разом з ними, залишилася неушкодженою. Ми не знаємо про перші слова Лариси, коли вона прийшла до тями, але впевнені - це було: «Як там Беша?». І проблиск усмішки від звістки про те, що з нею все добре.

Фото кінологів із вихованцями під час розбору завалів у Дніпрі облетіло весь світ. Фото: facebook.com/Павлоградський пошуково-рятувальний кінологічний загін

Фото кінологів із вихованцями під час розбору завалів у Дніпрі облетіло весь світ. Фото: facebook.com/Павлоградський пошуково-рятувальний кінологічний загін

Лариса Борисенко має 37 років досвіду роботи із собаками

Лариса Борисенко ще у 14-річному віці стала тренером у системі ДТСААФ, зараз їй 51 рік. І вона тренер вищої категорії Кінологічного союзу України та суддя міжнародної категорії з пошуково-рятувального нормативу живих людей в умовах техногенного завалу та природного середовища з аджиліті.

Її досвід у роботі з собаками та знання їхньої психології, поведінки та розвитку навичок унікальний. Без перебільшення, це один із найкращих фахівців у цій сфері в Україні.

А історія Павлоградського пошуково-рятувального загону «Антарєс» бере свій початок 2008 року. З того моменту в «Антарєсі» підготували понад 35 собак з пошуку людей у техногенних завалах та природному середовищі. Бували на 10 чемпіонатах світу з пошуково-рятувальної кінології. А починаючи з 24 лютого 2022 року, їх команда працює в режимі нон-стоп на найскладніших ділянках територій, де велися бойові дії.

«Антарєс» – єдиний кінологічний підрозділ, який залучається Генштабом ЗСУ для пошуку тіл загиблих захисників України, активно працює у цьому напрямі з 2017 року.

«Антарєс» були одними з перших, хто був залучений до роботи на завалах після обстрілу росіянами житлової багатоповерхівки у Дніпрі. Собачки цього пошуково-рятувального загону шукали тих, хто вижив після тієї страшної трагедії, а їхні фото на розвалах облетіли світовими ЗМІ.

Відрядження до Херсонської області було не першим для «Антарес». Фото: facebook.com/larisa.borysenko

Відрядження до Херсонської області було не першим для «Антарес». Фото: facebook.com/larisa.borysenko

ВАЖЛИВО

Реквізити для допомоги Ларисі Борисенко та її напарнику В'ячеславу Майбороді:

Банк моно: https://send.monobank.ua/jar/3Fqox4Gd5w

Приват : 5168757403343611 Борисенко М.В.

PayPal : [email protected]