2 червня
Завантажити ще

"Енергоатом" готується до запуску повітряної лінії, яка з'єднає українську та європейську енергосистеми

Фото: t.me/energoatom_ua/12581

Президент "Енергоатому" Петро Котін під час робочого візиту на одну з українських АЕС оглянув стан підготовки повітряної електролінії до експлуатації. Вона має через Польщу з'єднати українську та європейську енергосистеми. Котін каже, що свою частину робіт компанія завершила у повному обсязі, повідомляє пресслужба "Енергоатома".

На майданчику вже змонтовано частину необхідного обладнання, а відповідні підрозділи "Енергоатома" проводять попередні перед запуском роботи. Тож щойно свою частину зобов'язань виконає і "Укренерго", лінію можна буде вводити в експлуатацію. За оцінками фахівців, роботи Національна енергетична компанія може закінчити у квітні.

Повітряна лінія електропередачі, яка працювала ще за СРСР, відтоді, як він розпався, була виведена з експлуатації та з 1991 року не працювала. Саме "Енергоатом" порушив питання про необхідність її відновлення.

- Так, ми розширюємо свої можливості та укріплюємо зв'язок України з європейською енергосистемою. Це надзвичайно важливо в умовах, коли Росія веде прицільні обстріли нашої енергетичної інфраструктури, - наголосив Петро Котін.

Також він додав, що у перспективі ця лінія електропередачі дасть Україні можливість експортувати й імпортувати електроенергію до країн ЄС, що матиме позитивний вплив на розвиток вітчизняної економіки.