Завантажити ще

Україна зможе за потреби терміново отримувати електроенергію від країн ЄС

Україна зможе за потреби терміново отримувати електроенергію від країн ЄС
Фото: t.me/Укренерго

Україна з'явилася можливість отримувати аварійну допомогу електроенергією не тільки від сусідніх, а й від інших країн Євросоюзу. Про це повідомляє "Укренерго" у Telegram.

Відповідну угоду було підписано із 15 системними операторами європейського енергооб'єднання ENTSO-E. Документ дозволяє Україні звертатися за допомогою у непередбачених ситуаціях, таких як атаки РФ на енергетичну інфраструктуру.

- Аварійна допомога - це термінове постачання електроенергії з іншої країни на запит системного оператора у разі, якщо внутрішні резерви та засоби для уникнення одночасного відключення великої кількості споживачів вже вичерпані, - пояснили в "Укренерго".

У компанії наголошують, що такий крок посилить стійкість енергосистеми України, що є критично важливим в умовах повномасштабної війни. Від імпорту така допомога відрізняється тим, що це екстрений захід і потреба в ньому неможливо спрогнозувати раніше. Імпорт здійснюється в заздалегідь визначені терміни відповідно до підписаних комерційних контрактів.

Вранці 29 березня у 12 регіонах України зафіксували численні знеструмлення споживачів. Як повідомили в «Укренерго», причина відключення – негода (штормовий вітер, сніг із дощем) та пошкодження в мережах операторів систем. Так без світла залишилися споживачі Житомирської, Вінницької, Хмельницької, Чернівецької, Київської, Чернігівської, Черкаської, Миколаївської, Одеської, Кіровоградської, Дніпропетровської та Сумської областей.